Loading...

وای‌فای به جای باتری برای گجت‌ها

باتری‌ها نقطه ضعف موجودیت دیجیتالی ما هستند، گرانند و غیر قابل جایگزین. اما پژوهشگران دانشگاه واشنگتون روش خودشان را دارند که باتری را در بسیاری دستگاه‌ها در گذشته باقی می‌گذارد.

وای‌فای به جای باتری برای گجت‌ها

باتری‌ها نقطه ضعف موجودیت دیجیتالی ما هستند، گرانند و غیر قابل جایگزین. اما پژوهشگران دانشگاه واشنگتون روش خودشان را دارند که باتری را در بسیاری دستگاه‌ها در گذشته باقی می‌گذارد.

 

در هفته‌ای که گذشت کنفرانس EmTech Digital برگزار شد که در آن شیام گولاکوتا، استادیار دپارتمان مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتون، راهی ارائه داد که در آن دستگاه‌ها چیزی غیر از  سیگنال‌های بی‌سیم استفاده نمی‌کردند. این روش Wi-Fi Backscatter یا Ambient Backscatter نام دارد که کدهای باینری صفر و یک را به وسیله جذب و انعکاس سیگنال‌های تلویزیونی یا وای‌فای موجود در هوا، منتقل می‌کنند و اصلا به باتری نیاز ندارد.

گولاکوتا گفت آزمایشات گذشته در دریافت میزان کمی انرژی از وای‌فای دلالت دارد که مداخلات بسیاری نیز روی شبکه‌های بی‌سیم ایجاد می‌کردند و سرعت را هم کاهش می‌دادند. اما این تیم راه‌حلی برای حفظ سرعت دیتا پیدا کرده که بین کانال‌های وای‌فای جهش انجام می‌شود.

تاکنون این فناوری فقط برای دستگاه‌هایی استفاده شده که نیروی کمی نیاز دارند مانند سنسورهای درجه حرارت، تشخیص دهنده حرکت و دیگر دستگاه‌های IOT. دستگاه‌ها هم باید به روتر نزدیک باشند و دورتر از فاصله 8 متری قرار نگیرند.

انتقال اطلاعات پرداخت از طریق امواج رادیویی

گولاکوتا در این کنفرانس نشان داد که چگونه دو دستگاه بدون باتری اطلاعات پرداخت را با استفاده از سیگنال‌های رادیویی موجود در هوا، منتقل کردند.

گولاکوتا هیچ برنامه زمانی برای اینکه چه زمانی دستگاه‌ها می‌توانند از فناوری Backscatter به جای باتری استفاده کنند، ارائه نداد. او گفت که احتمالا نمی‌توان از آن در دستگاه‌های بزرگ استفاده نمود مثلا اسمارت‌فون‌ها مگر اینگه آن گجت‌ها را اساسا دوباره طراحی کنیم.

اما این فناوری می‌تواند در زنگ آتش‌سوزی منازل (وقتی باتری ضعیف شده) و بیدار کردن کودک استفاده نمود که تمام آنها با ارزش هستند.نظرات

  ارسال نظر

  Day Deal


  همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  آمار

  • تعداد کالا: 113
  • بازدید امروز: 2016
  • بازدید دیروز: 2258
  • بازدید کل: 4115495