Loading...

هارددیسک 16 ترابایتی Seagate‌ در راه است

کمپانی Seagate تا پایان سال 2018 قصد دارد یک هارد دیسک 16 ترابایتی روانه بازار کند تا خیال گیمرها را از هرگونه کمبود حافظه راحت کند. البته این موضوع برای آن دسته از افرادی که به فیلم‌برداری 4K علاقه دارند هم خبر خوبی است.

هارددیسک 16 ترابایتی Seagate‌ در راه است

مهم نیست چقدر فضای هارد دیسک در اختیار دارید، باز هم به نظر می‌رسد برای همه برنامه‌ها از قبیل فیلم‌های آیتونز و عکس‌ها فضای کافی در اختیار ندارید. در این صورت سیگیت با یک هارد 16 ترابایتی پاسخگوی کمبود فضای ذخیره‌سازی شماست. این کمپانی برنامه‌اش را طی یک کنفرانس تلفنی مطرح کرد؛ سیگیت بدین ترتیب قصد دارد سایز هارد دیسک‌های مکانیکی SATA 3.5 اینچی رایجش را تا سال 2018 به شدت افزایش دهد.

این بدان معنی است که دیسک 16 ترابایتی فضای کافی برای ذخیره‌سازی فیلم‌های 4K را که ضبط کرده‌اید قبل از اتمام سال آینده برایتان فراهم می‌کند. جالب است بدانید بزرگ‌ترین هارد دیسکی که سیگیت تا کنون ساخته بیشتر از 10 ترابایت نیست و هم‌اکنون نسخه 12 ترابایتی آن در حال آزمایش است. اگرچه حالا بسیاری از لپ تاپ‌ها دارای دیسک‌های سخت (SSDها) با ظرفیت‌های پایین هستند، استیو لاکزو رییس هیات مدیره شرکت سیگیت معتقد است هنوز هم تقاضای بی‌شماری برای هارد دیسک‌های چرخشی وجود دارد؛ بخصوص برای کاربرانی که روز به روز خواهان فضای ذخیره سازی بیشتری برای کامپیوترهایشان هستند.

هنوز درباره قیمت نهایی این هارد 16 ترابایتی صحبتی نشده اما از همین حالا می‌توان قیمت نجومی آن را تخمین زد! البته اخیرا قیمت انواع فضاهای ذخیره‌سازی روند رو به کاهشی را تجربه کرده و اگر توان خرید مدل 16 ترابایتی را ندارید، نسخه 12 یا 14 ترابایتی هم تولید خواهد شد. در حالی که سال گذشته میزان فروش سیگیت 10 درصد کاهش یافت، لاکزو ادعا می‌کند کمپانی پتانسیل رشد در فروش تعداد دیسک‌های کمتر با ظرفیت بالاتر را دارد. او می‌گوید: >>احتمالا بازار هاردهای ظرفیت بالا رشد کند زیرا شاهد رشد و توسعه برنامه‌هایی که احتیاج به ظرفیت بالاتر دارند، هستیمنظرات

    ارسال نظر