Loading...

نکاتی ساده در موردعکاسی با گوشی های هوشمند

امروزه دوربین گوشی های موبایل با امکانات و پیچیدگی های فراوان کم کم جایگزین دوربین های کامپکت خانگی شده اند. و احتمال گیج شدن برای هر کاربری وجود دارد.

نکاتی ساده در موردعکاسی با گوشی های هوشمند

امروزه دوربین گوشی های موبایل با امکانات و پیچیدگی های فراوان کم کم جایگزین دوربین های کامپکت خانگی شده اند. و احتمال گیج شدن برای هر کاربری وجود دارد.

در این چهار نکته ساده و کاربردی برای انواع گوشی موبایل هوشمند را برای شما آماده کرده ایم.

HDR) High Dynamic Range) :

امروزه دوربین اکثر گوشی های هوشمند گزینه HDR را داراست ، وقتی شما با این گزینه عکسبرداری می نمایید دوربین شما سه عکس مختلف که نظر میزان نور ورودی به دوربین گوناگون هستند را ثبت می نماید : پایین ، استاندارد و بالا

سپس گوشی شما با جمع بندی تمام آن عکس ها به عکسی با کیفیت بالا و نزدیک به واقعیتی که چشم انسان می بیند می رسد

چه وقت از گزینهHDR استفاده کنیم :

-          طبیعت : شما آسمان آبی تر و جزییات بیشتری را در درختان و ساختمان ها خواهید دید.

-          نور مستقیم خورشید : برای چنین موقعیت هایی که آفتاب دقیقا پشت سر جسمی است که شما در حال عکسبرداری از آن هستید و هیچ راهی در اطراف آن نیست

چه وقت از گزینه HDR استفاده نکنیم :

عکسبرداری اکشن : اجسام متحرک در این عکسبرداری ، حالت تار شدگی به خود می گیرند.

عکسبرداری پرتره : برای بهبود جزییات در یک ساختمان قدیمی مناسب می باشد ولی برای بهبود چروکهای تصویر چهره مادربزرگتان مناسب نمی باشد!

شاتر از راه دور :  

دکمه شاتر، که بر روی صفحه نمایشگر شماست تنها را عکس گرفتن نمی باشد. اگر شما عکسبرداری ثابت و پایدارتری می خواهید و مقداری هم انعطاف پذیری در عکاسیتان، راه های دیگری رای عکسبرداریتان وجود دارد.

در آیفون و آندروید از دکمه ولوم بالا برای گرفتن عکس استفاده نمایید. یا یک هدفون دارای دکمه ولوم به عنوان شاتر از راه دور استفاده کنید.

برای به کارگیری یک گوشی دارای سیستم عامل آندروید مانند سامسونگ گلکسی اس 4 یا ال جی G Flex می توانید با گفتن           " سیب "بدون استفاده از شاتر عکسبرداری کنید.

گزینه Burst :

در هنگام عکس گرفتن از کودکان ، حیوانات ، یا وقایع ورزشی سریع ، گزینه Burst به شما برای گرفتن عکسی شفاف در هر زمان کمک خواهد کرد.

در آیفون دکمه شاتر را برای چند لحظه نگه دارید و شمارشگر عکس را مشاهده نمایید پس از اتمام کارتان تمامی عکس ها در یک عکس بند انگشتی ذخیره خواهند شد و سپس شما قادر خواهید بود عکس مورد علاقه تان ر انتخاب نمایید.

در آندروید (بسته به مدل گوشی ) دکمه گزینه دوربین را فشار داده و Burst را از منو انتخاب کنید ، دکمه عکسبرداری سریع را نگه دارید حالا بیشتر از 20 عکس پشت سرهم خواهید گرفت.

قفل کردن focus/exposure :

تا اینجا حتما می دونید که با لمس صفحه نمایشگر گوشی فوکوس فعال می شود ، ولی وقتی جسم مورد نظر متحرک می باشد این گزینه کاربردی ندارد.

برای غیر فعال کردن فوکوس صفحه نمایشگر را لمس کرده و انگشتتان را نگه دارید تا فوکوس غیر فعال شود ، حال اگر به اطراف هم بچرخیید فوکوس غیر فعال خواهد بودنظرات

  ارسال نظر

  Day Deal


  همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ