Loading...

گلکسی نوت بعدی به یک «استایلوس جهشی» مجهز خواهد بود؟

پتنت جدیدی که اخیرا منتشر شده نشان از طراحی یک سیستم خروج اتوماتیک استایلوس از گلکسی نوت دارد. پیشبینی می‌شود که این ویژگی در گلکسی نوت 5 گنجانده شود.

گلکسی نوت بعدی به یک «استایلوس جهشی» مجهز خواهد بود؟

تا معرفی گلکسی نوت 5 در ماه سپتامبر چندماهی باقی مانده، اما شایعات مربوط به این گوشی مدت‌هاست که در سایت‌های اینترنتی منتشر می‌شود. عده ای معتقدند که مدلی از این فبلت دارای یک صفحه‌نمایش با انحنایی دوگانه خواهد بود و عده ای نیز گمان می‌کنند که طراحی آن تقریبا مشابه با نسل کنونی است و تنها شاهد ارتقا در قطعات داخلی خواهیم بود.

امروز پتنتی از سامسونگ منتشر شده که خبر از تعبیه یک ویژگی بسیار جالب در گلکسی نوت بعدی می‌دهد. این پتنت یک سیستم خروج اتوماتیک S Pen را به تصویر می‌کشد؛ به این معنی که نیازی به خارج‌کردن دستی استایلوس توسط کاربر نیست و خود گلکسی نوت می‌تواند آن را به طور اتوماتیک به بیرون بفرستد.

سامسونگ برای اجرای این عمل از دو آهن‌ربا کمک می‌گیرد. یکی از این آهن‌رباها در داخل S Pen دیگری نیز در درون دستگاه قرار دارد. به هنگام قرارگیری استایلوس در دستگاه، آهن‌رباها محکم به یکدیگر می‌چسبند تا از خروج استایلوس جلوگیری شود. خارج کردن آن نیز ساده است و تنها با تغییر قطب آهن‌رباها، امکان خروج جهشی آن وجود خواهد داشت.

اگرچه نحوه فعال‌سازی این سیستم توسط کاربر مشخص نیست، ولی وبسایت SamMobile می‌گوید که ممکن است این ویژگی به یک فرمان صوتی و یا حرکتی کاربر متکی باشد. البته این تنها یک حدس و گمان است و باید تا ماه سپتامبر و رونمایی رسمی از این گوشی منتظر بمانیم.نظرات

    ارسال نظر