Loading...

نیاز به آشنایی بیشتر با سفیداب پنبه روی

از ابتدای تمدن بشری بانوان در پی داشتن داشتن پوستی صاف و زیبا بوده و هستند ،

نیاز به آشنایی بیشتر با سفیداب پنبه روی

ین بار قصد معرفی نوعی از سفیداب را داریم که دارای خواص درمانی بیشماری برای پوست صورت و بدن است. این ماده که با نام های گوناگون در شهرهای مختلف کشور عزیزمان ایران شناخته می شود دارای ظاهری مانند الیاف های به هم پیوسته پنبه و وزن بسیار کم، رنگی سفید و شفاف است، تا جایی که بنده اطلاع دارم این ماده آرایشی از عنصر روی و به شیوه اکسیداسیون تهیه می شود.این محصول آرایشی بی نظیر ده ها سال است که توسط برخی از خانواده ها که راز تهیه این ماده را سینه به سینه حفظ کرده اند تهیه و به بازار فروش عرضه می شود.

خواص درمانی

  • ضد تعریق
  • درمان جوش صورت
  • درمان لک صورت
  • ضد آفتاب طبیعی
  • روشن و شفاف کننده پوست

روش مصرف

ضد تعریق :سفیداب پنبه روی در جلوگیری از تعریق زیاد اثر مطلوبی دارد که باید پس از شستشو و خشک کردن محل به طوری که کمی رطوبت باقی مانده باشد مقداری از مواد را به صورت خشک بر روی محل بپاشید.

درمان جوش صورت :ابتدا با آب ولرم و صابون پوست را شستشو کرده سپس مقداری از سفیداب پنبه روی را به همراه کمی عرق بید مخلوط و بر روی صورت قرار دهید پس از گذشت 15 دقیقه پوست را با آب ولرم شستشو دهید . این عمل را به صورت روزانه یکبار انجام دهید.

درمان لک صورت :ابتدا نشاسته ، کف دریا و سفیداب پنبه روی را با نسبت مساوی آسیاب و مخلوط کنید سپس مقداری از مخلوط را به همراه کمی ماست مخلوط و به صورت حرکت دورانی بر روی پوست ماساژ دهید پس از گذشت 15 دقیقه پوست را شستشو کنید.

ضد آفتاب طبیعی: با توجه به اینکه در زمان تهیه این ماده آرایشی ازعنصر روی در تهیه آن به کار رفته که هم  باعث پیشگیری از آفتاب سوختگی همچنین خاصیت جوان سازی پوست را داراست، می توان با مخلوط کردن مقداری سفیداب پنبه روی و کرم روزانه کرم ضد آفتاب تهیه نمود. می توان گفت که این نوع کرم طبیعی ترین کرم ضد آفتاب است ، البته باید به این نکته اشاره کرد که پس از گذشت 2 ساعت محل را با آب و صابون شستشو و کرم خود را تجدید نمایید.

روشن و شفاف کننده پوست :مقداری سفیداب پنبه روی را به همراه کمی شیر و روغن زیتون بکر مخلوط بر روی صورت قرار داده و پس از گذشت 15 دقیقه شستشو دهید.نظرات

    ارسال نظر