Loading...

امکان کوری موقت به علت استفاده از گوشی در رختخواب

امکان کوری موقت به علت استفاده از گوشی در رختخواب
اگر عادت دارید هنگام خواب با گوشی خود کار کنید، بهتر است احتیاط به خرج دهید. پزشکان به تازگی دریافته‌اند که استفاده از گوشی در رختخواب ممکن است موجب کوری موقت چشم شود.

با توجه به فاصله کمی که گوشی‌های هوشمند هنگام استفاده با چشم ما دارند، مهم است که نور آنها را، مخصوصا هنگام خواب، به شکلی مناسبی تنظیم کنیم تا نور زیاد صفحه آنها به چشم ما آسیبی نرساند. به تازگی مشخص شده است نور زیاد گوشی هوشمند در هنگام خواب ممکن است منجر به کوری موقت چشم شود.
مقاله‌ای که در مجله پزشکی The New England Journal of Medicine چاپ شده است وضعیت دو بیمار را بازگو می‌کند که هر دو دچار کوری موقت چشم شده بودند. بیمار اول زنی 22 ساله است که برای چند ماه یکی از چشمانش موقتا کور می‌شد و بیمار دوم زنی 40 ساله است که یکی از چشمانش هر روز صبح دید خود را برای 15 دقیقه از دست می‌داد.

پزشکان پس از بررسی و معاینات معمول به مورد مشکوکی در این دو به بیمار برنخوردند، اما با پرسیدن سوالات بیشتر متوجه شدند که هر دو نفر هنگام خواب از گوشی موبایل استفاده می‌کردند. در نتیجه مشخص شد کوری موقت چشم این بیماران به دلیل نگاه کردن با یک چشم به صفحه بسیار روشن گوشی بود، در حالی که چشم دیگر آنها با بالشت بسته یا پوشانده شده بود.
در این وضعیت چشمی که باز است خود را با سطح روشنایی صفحه تنظیم می‌کند. هنگامی که چشم بسته‌شده قادر به دیدن صفحه می‌شود، روی دیگری اثر می‌گذارد و موجب کوری موقت آن می‌شود. مدتی طول می‌کشد تا هر دو چشم با یکدیگر تنظیم شوند و بینایی به حالت طبیعی برگردد.
بنابراین توصیه می‌شود همیشه با هر دو چشم به گوشی خود نگاه کنید و نور صفحه آن را هنگام شب در کمترین میزان ممکن قرار دهید. همچنین با روشن کردن یک چراغ کوچک در اتاق خود می‌توانید از فشار واردشده به چشم بکاهید. فراموش نکنید اکثر گوشی‌های هوشمند گزینه‌ای برای تنظیم خودکار نور صفحه با محیط دارند که تا حد زیادی می‌تواند به راحتی چشم شما کمک کند.

0
نظرات
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  آمار
  • تعداد کالا: 156
  • بازدید امروز: 1356
  • بازدید دیروز: 6934
  • بازدید کل: 8609544
  برند ها