Loading...

مردها شبها به جنگ نمی روند!

مردها شبها به جنگ نمی روند!
همه چیز از یك تفاوت اساسی شروع می شود. از اینكه شما و همسرتان در دو دنیای متفاوت پرورش یافته اید و به همین دلیل دنیا را به شیوه های متفاوتی می بینید؛ شیوه هایی كه باعث می شود تحلیل شما از واقعیت ها و نحوه مواجهه تان با آنها، زمین تا آسمان با هم فرق كند.

تفاوت های میان شما و همسرتان ممكن است شما را برای پهن كردن دام هایی در جریان بحث، وسوسه كند و خیال شكست دادن همسرتان از مسیر نقطه ضعف هایش را به ذهن تان بیندازد.
حال ببنیم در یک دعوای زن و شوهری شما چطور می توانید پیروز میدان باشید و در کنار شوهرتان زندگی تان را نجات دهید. هنگامی كه مردها احساس می کنند مورد تهدید واقع شده اند، می ترسند و احساس آسیب پذیری می كنند. در این مواقع سعی می كنند شما را از احساسات تان دور كنند تا شاید شانس بیشتری برای برنده بودن پیدا كنند. واقعیت این است كه مردها میانه ای با احساسات و ابراز آنها ندارند. آنها در همه سال های زندگی شان یاد گرفته اند با منطق و جدیت به همه چیز نگاه كنند و قبل از بررسی هر واقعیتی، احساسات شان را از آن بیرون بكشند.

بازنده نباشید

مردها هنگام  استفاده از مغز و قوه تفكر خود، در مقایسه با هنگامی كه از قلب و احساسات شان صحبت می كنند، احساس تسلط بیشتری دارند؛ چراكه تمرین بیشتری در این زمینه داشته اند. به همین دلیل است آنها هنگامی كه شما به ابراز احساسات می پردازید، احساس ضعف می كنند و برای موازنه قدرت، سعی می كنند مكالمه را از «احساسات» به سمت «داده ها» سوق دهند و در این راه سوال های زیادی از شما می پرسند.

آرام باش! خیلی عصبی شدی!

به جای اینكه دنبال طراحی یك دام باشید، بهتر است موقعیتی ایجاد كنید كه هر دوی شما حرف های تان را به بهترین شكل مقابل هم بزنید

گفتیم مردها همیشه دنبال این هستند كه شما را به تله منطق بیندازند و از همین راه پیروز بحث های زن و شوهری شوند. آنها به جای اینكه احساسات خود را در این باره ابراز كنند، همه چیز را به دقت و با به خدمت گرفتن همه قدرت منطق شان مشاهده کرده و سعی می كنند با گفتن جملاتی نظیر جملات زیر احساسات شما را زیر سوال ببرند.
-كمی عصبی به نظر می رسی! خیلی احساساتی برخورد می كنی. . . 
- نمی فهمم چرا اینطور به هم ریختی. . . 
- آرام باش! خیلی عصبی شدی!
- به خودت بیا! بیش از حد احساساتی هستی و نق می زنی!
جالب اینجاست كه این تاكتیك ها كه اغلب مردها با به كار بردن شان می خواهند عنان بحث را به دست بگیرند، در مورد اغلب زن ها موثر واقع می شود. زن هایی كه با این سركوب ها مواجه می شوند، توان خود را از دست می دهند و بی آنكه بخواهند یا توانش را داشته باشند، به یك نبرد منطقی كشیده می شوند. شاید تصور كنید همسرتان نمی داند چه می كند، اما واقعیت این است كه اغلب مردها این بازی را با آگاهی كامل طراحی و شروع می كنند و چون می دانند در آن پیروز می شوند، همیشه سراغش می روند.

چرا مردها شب ها با شما بحث نمی كنند؟

برای شما هم پیش آمده كه حدود 11 شب كه همسرتان كمی از خستگی كارش رها شده و مشغول تماشای تلویزیون است با او در مورد چیزی كه فكرتان را مشغول كرده صحبت كنید؟ احتمالا شما هم در این شرایط شنیده اید كه «خسته ام! وقت گیر آوردی؟» یا «بگذار فردا در موردش حرف می زنیم!» تكرار چنین طفره رفتن هایی می تواند شما را كلافه كند اما اگر واقعیت این موضوع را بدانید، بهتر می توانید حلش كنید.
واقعیت این است كه مردها شب ها هنگامی كه خسته هستند، احساس تسلط كمتری بر تفكرشان و بحثی كه با شما راه افتاده می كنند. مردها اغلب به مكالمه، به چشم یك «نبرد قدرت» كوچك می نگرند و به همین دلیل دوست دارند زمانی كه لباس رزم پوشیده اند و در اوج آمادگی هستند، گفت وگو را شروع كنند.

مجهز باشید

 

مردها هنگام  استفاده از مغز و قوه تفكر خود، در مقایسه با هنگامی كه از قلب و احساسات شان صحبت می كنند، احساس تسلط بیشتری دارند؛ چراكه تمرین بیشتری در این زمینه داشته اند

به جای اینكه شما دنبال طراحی یك دام باشید، بهتر است موقعیتی ایجاد كنید كه هر دوی شما حرف های تان را به بهترین شكل مقابل هم بزنید. پس چاره ای جز این ندارید كه با همسرتان صحبت كرده و سعی كنید راجع به زمانی كه باید صحبت كنید، به توافق برسید. شاید لازم باشد تا فردا صبح صبر كنید اما واضح است كه باید برای خود محدودیت زمانی در نظر بگیرید و گفت وگو را بیش از حد به تعویق نیندازید.

حرف یکدیگر را بفهمید

درحالی كه شما و همسرتان همین طور مشغول دعوا هستید، احساس گیجی و سردرگمی هر دوی شما هر لحظه بیشتر شده و بحث از مسیری كه بتوانید كنترلش كنید خارج می شود. شاید از خود بپرسید یك گفت وگوی ساده چرا همیشه به بالا رفتن صداهای تان و تنش های آزار دهنده ختم می شود. واقعیت از این قرار است؛ شما و همسرتان چشم مشتركی برای دیدن و زبان مشتركی برای حرف زدن ندارید؛ برای مثال به آن اندازه كه زن ها به جزئیات دقت دارند، مردها ندارند.
زن ها این طور آموزش دیده اند كه تمامی جزئیات را ببینند و در جریان بحث اغلب از اینكه همسرشان متوجه بسیاری از چیزهایی كه آشفته و نگران شان كرده، نشده زجر می كشند. مشكل اینجاست كه زن ها ناخودآگاه انتظار دارند مردها هم همان نوع ادراك را داشته باشند و مثل آنها به جزئیات توجه كنند؛ درحالی كه چنین اتفاقی هرگز نمی افتد.و در اینجاست که بحث ها گل می اندازد.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها