خاطره خوش آن شب رویایی نه تا مدت ها بلکه تا همیشه در ذهن هر خانمی باقی می ماند. در کنار همه شور و شوق شب عروسی، یک درد موذی هم وجود دارد که هربار با مرور خاطرات زنده می شود. اغلب خانم ها حین یادآوری لحظات عروسی شان به درد پا و آزار کفش هم اشاره می کنند اما ما توصیه هایی داریم تا خاطره عروسی شما با این درد پیوند نخورد و یک شب بی نقص داشته باشید.

 

جذاب اما نامناسب

 

کفش ها یا صندل هایی که پاشنه بلندی دارند در نگاه اول جذابیت غیرقابل انکاری دارند اما یادتان باشد شما قرار است این کفش را تمام طول شب به پا کنید و با آن راه بروید. کفش هایی با پاشنه بیشتر از ۷ سانتی متر شیب کف زیادی دارند و همین باعث ایجاد درد در انحنای پا می شود؛ اگر اختلاف قدی بارزی با همسرتان دارید که می خواهید با پاشنه جبران کنید، کفش های لژدار را به شما توصیه می کنیم چون سطح اتکای بیشتری دارند و درد دیرتر سراغ تان می آید.

 

جبران اشتباه

 

اگر با تمام این تدابیر، درروزهای نزدیک به عروسی متوجه شدید کفش پای تان را می زند، باید از چند صفحه روزنامه و آبلیمو استفاده کنید. روزنامه ها را با آبلیمو خیس کنید و درون کفش تان بچپانید و بگذارید یک شب بماند. کفش شما اندکی جا باز خواهد کرد.

 

کفشی از برگ گل

 

جنس کفش عروسی شما هم خیلی مهم است. برای این مناسبت بهتر است به جای کفش چرمی سراغ ابریشم و ساتن برای رویه کفش بروید چون نرم تر هستند و به سرعت حالت پا را می گیرند تا احساس راحتی بکنید. شما حتی می توانید تکه ای از پارچه لباس عروس تان را به کفاش بدهید تا با همان پارچه، رویه کفش لباس عروس تان را بدوزد. برای تزیینات بیشتر هم می توانید از بخش های کار شده لباس روی کفش هم استفاده کنید. برای چنین سفارشی بهتر است به

کفش فروشی های حوالی میدان مادر یا باغ سپهسالار مراجعه کنید.

 

یک روز شلوغ به خرید بروید

 

در پایان یک روز شلوغ و پردغدغه به خرید کفش عروسی تان بروید چون در تمام روز بر اثر راه رفتن و ایستادن، پاها کمی ورم می کنند و بزرگ تر می شوند؛ همان اتفاقی که در روز عروسی برای شما می افتد. با این مشابه سازی، مناسب ترین کفش را خریداری می کنید که پایتان را اذیت نمی کند.

 

یک جفت کفش کمکی

 

با رعایت همه قواعد، بهتر است یک جفت کفش یدکی هم همراه داشته باشید. یک کفش تخت یا با لژ ۳ سانتی متری که امتحانش را قبلا پس داده و شما آن را به عنوان کفشی راحت می شناسید. در ساعات پایانی شب و بعد از مراسم رسمی تان می توانید از این کفش استفاده کنید. البته این تغییر فقط برای عروس خانم هایی توصیه می شود که لباس بلند دارند.

 

تکه ای از پارچه لباس عروس را همراه ببرید

 

وقتی برای خرید کفش لباس عروسی تان می روید، بهتر است تکه ای از پارچه لباس را همراه ببرید. درست است که رنگ لباس عروسی شما سفید است ولی رنگ سفید طیف گسترده ای دارد و بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که به رنگ لباس شما نزدیک باشد. به ست هایی مثل هماهنگ کردن رنگ کفش با لاک یاسی، صورتی و. . . هم فکر کنید. چنین ستی را به کسانی پیشنهاد می کنیم که لباس عروس کوتاه می پوشند یا جلو لباس از پشت کوتاه تر است و در طول مراسم کفش دیده می شود.

 

به محل برگزاری جشن تان توجه کنید

 

فکرش را هم شاید نکنید ولی جنس و وضعیت کف محل برگزاری جشن ازدواج تان هم در انتخاب کفش مهم است. اگر عروسی شما قرار است در باغ برگزار شود سراغ کفش با پاشنه نوک تیز نروید چون پاشنه آن درون گل، سنگ و خاک زمین چمن فرو می رود و راه رفتن را برای شما سخت می کند. برای این مکان ها از کفش های تخت یا با پاشنه پهن استفاده کنید. اگر قرار است مراسم شما در سالن، با کفپوش سنگ و فرش برگزار شود، کف کفش شما نباید صیقلی و صاف باشد؛ بهتر است کف کفش تان را کفی های عاج دار که با کف اصطکاک ایجاد می کنند، بچسبانید.

 

عجله کنید

 

اغلب به شما توصیه می کنند کارهای عروسی را سر صبر و حوصله انجام دهید تا از آنها لذت ببرید ولی این بار عجله کنید. بعد از انتخاب مدل لباس و محل عروسی، کفش تان را بخرید و در طول روز به پا کنید. اگر شما روزی چندین ساعت کفش لباس عروسی تان را در منزل بپوشید و با آن راه بروید، شب عروسی راحت تر خواهید بود.