Loading...

این بیماری‌های جسمی، منشا روانی دارند

این بیماری‌های جسمی، منشا روانی دارند
یک روانشناس با بیان این‌که بیماری‌های روان‌تنی بخش گسترده‌ای از بیماری‌ها را در بر می‌گیرد، افزود: بسیاری از دردهایی که در اندام‌های مختلف بدن در افراد مشاهده می‌شود، تاثیر مشکلات روحی و روانی است که جسم را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دکتر بهروز بی‌رشک با اشاره به روز جهانی سلامت روان اظهار کرد: شایع‌ترین مشکلات و دردهایی که ممکن است در ظاهر نشان دهنده یک بیماری جسمی باشد، درد در ناحیه قلب، دردهای عضلانی، مشکلات پوست مانند کهیر و سردردها هستند که در اغلب موارد در بررسی‌ها پزشکان به این نتیجه می‌رسند که عامل بروز این مشکلات فشارهای عصبی و مشکلات روحی است.

این روانشناس افزود: علاوه بر موارد ذکر شده زخم‌های گوارشی مانند معده، اثنی‌عشر و دیابت نیز از جمله دیگر مواردی است که در برخی مواقع تشخیص بیماری روان‌تی در فرد داده می‌شود.

بی‌رشک خاطرنشان کرد: بیماری‌های روان‌تنی، گاهی در زمانی که لازم است فرد مورد عمل جراحی قرار بگیرد، بروز می‌کند، به‌طوری که فرد از لحاظ فشار خون، قندخون و موارد دیگر دچار مشکل می‌شود و آمادگی لازم را برای عمل پیدا نمی‌کند که اغلب به دلیل استرس وترس فرد این اشکالات به وجود می‌آید.

به گفته این روانشناس، تشخیص قطعی این‌که آیا جسم فرد بیمار است و یا مشکلات روحی منجر به دردها و بروز اختلالات در نواحی مختلف بدن شده است باید با همکاری پزشکان مرتبط با آن درد و بیماری باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در بررسی‌ها توسط یک پزشک متخصص، چنان‌چه علت عارضه‌، جسمی نباشد، بیمار به متخصصان دیگری مانند روانپزشکان و یا روانشناسان ارجاع داده می‌شود که در این میان در صورت نیاز توسط روانپزشک، درمان دارویی و توسط روانشناسان تحت مشاوره قرار خواهد گرفت و تا رسیدن به نتیجه قطعی و درمان بیمار، همکاری پزشکان در این زمینه ادامه خواهد یافت.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها