Loading...

روش هایی در مورد پدر بودن خوب و رویایی برای فرزندان

روش هایی در مورد پدر بودن خوب و رویایی برای فرزندان
پدر بودن در جامعه امروزه شاید کمی سخت باشد به دلیل این‌که پدران امروز کمی مشغله هاي فکری و شغلی بیشتری نسبت به قدیمی تر ها دارد اما میتواند این مشغله ها رو هم برنامه ریزی کنند

پدر مفید واژه اي هست که امروزه چندان می‌شنوید و اصطلاح آن را چندان بر تابلوها و نمای شهر می‌بینید. در حالی‌که این واژه تنها به چند کلمه خلاصه نمیشود و دال بر مسئولیتی سنگین دارد که چنانچه زمان آن با راحت طلبی بگذرد نتایج چشمگیری به دنبال نخواهد داشت و برعکس اگر با درایت و مطالعه سپری شود نمره اي بسیار شیرین خواهد داشت که در انتها سرنوشت جامعه را رقم خواهد زد.

 

اگرچه این مسئولیت برای مادران نیز چنین هست اما این مطلب مختص پدران هست و این‌که چگونه هم پدر خوبی باشیم و هم از پدر بودن لذت ببریم.

 

گوش شنوای فرزندشان میباشند 

منظور از گوش دادن این نیست که وقتی بچه هاي شان با آن ها صحبت می‌کنند، آن ها فقط سر تکان می‌دهند و لبخند میزنند. یک پدر بی نظیر مفید، وقتی پسرش در حال تعریف داستانی بی سر و ته و شاخ و بال دادن به خیال پردازی هایش درمورد کارتونی عجیب هست با ایجاد گفت و گویی خلاقانه و هدفمند در مورد موضوع مدنظر فرزندش به رشد خلاقیت او کمک می‌کند. چنین پدری در اوقات سخت و زمانی که فرزندش به شانه اي برای گریستن نیاز دارد، در کنارش هست و آماده هست تا با اندرزهای کارآمد پدرانه اش به پیشرفت او کمک کند.

 

علایق فرزندان شان را همراه دارند 

برترین پدرها به علایق فرزندان شان علاقه و تمایلی واقعی نشان می‌دهند. اگرچه که تمامی پدرها به سرگرمی هاي مشترک خود و فرزندان شان علاقه نشان میدهند اما پدرهای ناب و بی نظیر به فرزندان شان این امکان را میدهند که علایق مخصوص به خودرا دنبال کنند. چنین پدرهایی نه تنها به فرزندان شان اجازه میدهند که به دنبال تحقق رویاهای شان بروند، بلکه خودشان نیز به این رویاها و اهداف علاقه نشان میدهند. انها در اوقات فراغت شان به دنبال اطلاعاتی پیرامون سرگرمی ها و علایق فرزندان شان میباشند.

 

دقت عمیق خودرا ابراز می دارند 

پدرهای بی نظیر موثر، نه تنها به خانواده شان اهمیت می‌دهند، بلکه این دقت را نسبت به همه ی افراد و اشیای اطراف شان دارند. برترین پدرها به ندرت محافظت خودرا دریغ میکنند. انها دقت خودرا عمیقا ابراز می دارند. نشانه یک پدر بی نظیر این هست که تا می‌تواند نشان دهد که چه میزان به فرزندش اهمیت میدهد.

 

به یافتن پاسخ سوال شان کمک میکنند 

«اي بابا، چه میزان سوال می پرسی. حلم من سر رفت.» و این حرفی هست که هیچ وقت از زبان پدران نظیر شنیده نمیشود. اگر همچون مثال پدری فرزندش رابه محل تعمیر خودرو ها ببرد و از مکانیک مهربان و با حصوله اي خواهش کند که به تمامی سوالات بچه پاسخ دهد با اینکار، یک پدر نمیتواند به تمام سوالات فرزندش پاسخ دهد، اما به او ذکر می‌دهد که وقتی در مورد سوالات و ذهنیاتش مطمئن نبود، چطور به دنبال یافتن پاسخ بگردد.

 

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها