Loading...

آموزش ساخت هولوگرام

آموزش ساخت هولوگرام
ساختن یک هولوگرام سه بعدی بسیار آسانتر از چیزی است که حتی فکرش را می کنید.

با استفاده از یک گوشی هوشمند و چند قطعه پلاستیک ، شما می توانید یک تصویر دو بعدی را به تصویری سه بعدی تبدیل کنید . تمام چیزی که شما نیاز دارید موادی خانگی و ۳۰ دقیقه زمان است .
بخش اول : ایجاد یک قالب
• مواد مورد نیاز خود را جمع آوری کنید : بیشتر آیتم‌هایی که شما برای انجام اینکار نیاز دارید ، در سراسر منزل پیدا می شود . به عنوان مثال، شما تنها به یک قاب قدیمی سی دی نیاز دارید که معمولا در همه جای خانه پیدا می شود . همچنین شما به چسب نواری ، یک خودکار ، یک خط کش و یک گوشی هوشمند نیاز دارید .

• ابعاد قالب را بر روی کاغذ گراف مشخص کنید : قالبی که قرار است ایجاد کنید به عنوان پروژکتور هولوگرام به کار خواهد رفت . این قالب دارای اجزای لوزی شکلی است که هنگام قرار گرفتن در کنار یکدیگر به شکل مربع خواهد بود.

۱٫ یک لوزی متوازی الاضلاعی است که دارای ۴ گوشه ی مساوی است .
۲٫ شما قرار است قالب خود را از گوشه های حاصل از این شکل دوبعدی ایجاد کنید و برای صفحه نمایش هولوگرام خود مورد استفاده قرار دهید . شکل نهایی پروژکتور شبیه یک هرم خواهد بود.

• از یک کاغذ و یک خودکار برای رسم خطوط استفاده کنید: خوب حالا خط کش و خودکار خود را بردارید و بر روی کاغذ خطوط را ترسیم کنید . ابعاد شکل شما ۱ سانتی متر در بالا، ۳٫۵ سانتی متر در گوشه ها و ۶ سانتی متر در پایین خواهد بود . سپس خطوط را رسم کنید . تمامی خطوط را به هم متصل کنید تا شکل نهایی حاصل گردد .

۱٫ شکل نهایی شبیه یک ذوزنقه ی متساوی الساقین خواهد بود .به عبارت دیگر ، قالب شبیه یک هرم مسطح است .
۲٫ اگر می خواهید قالب بزرگتری داشته باشید می توانید هر کدام از گوشه ها را دو یا سه برابر کنید. به عنوان مثال ، ابعاد شما باید به ترتیب ۲، ۷ و ۱۲ سانتی متر باشد . البته هر چقدر قالب شما کوچک‌تر باشد ، کیفیت هولوگرام نیز بهتر خواهد بود ولی در نهایت انتخاب به خود شما بستگی دارد .
• حالا شکل را با یک قیچی ببرید : با استفاده ار یک قیچی ، شکل حاصل را درست از روی خطوط ببرید. اگر می خواهید نتیجه ی بهتری داشته باشید ، می توانید از تیغه های تیزی مانند تیغه ی برش جعبه و یا ابزار استفاده کنید .

بخش دوم :ایجاد صفحه نمایش پروژکتور
• قاب سی دی خود را با حذف مواد اضافی آماده کنید: گوشه های قاب را با یک تیغه ی تیز ببرید . شما تنها به پلاستیک جلویی آن نیاز دارید زیرا این قسمت منبع اصلی شما برای ایجاد پروژکتور خواهد بود. هرچقدر پلاستیک تمیزتر و شفاف تر باشد ، هولوگرام حاصل بهتر خواهد بود.

۱٫ اگر پلاستیک شما دارای کمی خراش است اصلا نگران نباشید . اصلا مهم نیست اما اگر یک قاب سی دی با خراش کمتر در اختیار داشتید می توانید از آن استفاده کنید .

• حالا قالب خود را بر روی قاب پیدا کنید : حالا با استفاده از یک خودکار، نقش قالب را بر روی قاب خود پیاده کنید . شما به چهار قطعه از پلاستیک نیاز خواهید داشت .

اگر شما اندازه ی قالب خود را افزایش داده باشید نمی توانید از یک قاب سی دی برای برش استفاده کنید. شما حتما به قابهای بیشتری نیاز خواهید داشت.
• حالا پلاستیک را برش دهید: با استفاده از یک قیچی و یا تیغه ی تیز می توانید پلاستیک را بر اساس شکل قالب خود برش دهید . بهتر است با خطوط قرمز حدود یک الی دو سانتی متر حاشیه ی اضافی برای هر طرف قرار دهید و سپس برش خود را آغاز نمایید .

 

 اگر شما گوشه های قاب خود را حذف کرده باشید ، بریدن قالب بسیار اسانتر خواهد بود زیرا شما قادرید به راحتی آن را به سمت پایین فشار دهید .
بخش سوم : ایجاد هولوگرام :

 حالا بخش های مختلف قالب را به هم بچسبانید: تمامی قسمتهای پلاستیکی را کنار یکدیگر قرار دهید . سپس با استفاده از نوار چسب و یا چسب معولی مایع قسمتها را کنار هم قرار داده و به هم بچسبانید . مطمئن شوید که نوار چسب در هر دو طرف وجود دارد .تمامی چهار قطعه باید به هم چسبانده شود.

 شما می توانید به جای نوار چسب از چسب مایع برای انجام اینکار استفاده کنید . با اینحال، اینکار می تواند زمان بیشتری را بگیرد زیرا باید منتظر خشک شدن قالب بمانید.
  به قالب خود شکل بدهید : حالا باید قالب را به شکل هرم در بیاورید. قسمتهای به هم چسبیده را کنار یکدیگر قرا دهید و آنها را طوری خم کنید که شکل هرم به خود بگیرند . حالا دو بخش انتهایی را که باز است با نوار به هم بچسبانید . این پروژکتور هولوگرام شماست . همانطور که قبلا هم گفتیم ، این شکل باید شبیه یک هرم باشد .

یک فیلم ساده را بر روی گوشی هوشمند خود اجرا کنید: حالا بهتر است یک فیلم ساده برروی گوشی اجرا کنید . استفاده از یک تصویر محافظ صفحه نمایش و یا یک ویدیوی ساده بسیار عالی است .

 

 هولوگرام خود را بر روی صفحه نمایش گوشی قرار دهید : در حالیکه فیلم در حال نمایش است، هولوگرام ساخته شده را بر روی گوشی هوشمند خود قرار دهید . قسمت بالایی هولوگرام باید در تماس با گوشی باشد .اگر فیلم شما در حال نمایش باشد ، باید شکل سه بعدی آن را بتوانید ببینید.

نکات:
• برای اینکه برش تمیزی داشته باشید از چاقوی تیز استفاده کنید .
• هنگام کشیدن خطوط از یک خط کش به عنوان راهنما استفاده کنید .
• بهتر است از تصاویر متحرک ساده استفاده کنید . اگر تصویر زیاد پیچیده باشد ممکن است پروژکتور به درستی کار نکند.
هشدارها:
• هنگام بریدن پلاستیک مراقب دست خود باشید .
• اگر سن شما کمتر از ۱۲ سال است بهتر است از یک بزرگسال کمک بگیرید.

0
بازخوردها
  آموزش ساخت هولوگرام سه بعدی
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها