Loading...

پس از 50 سال کار روی نمونه‌های سطح ماه آغاز می‌شود

پس از 50 سال کار روی نمونه‌های سطح ماه آغاز می‌شود
ناسا در خبری اعلام کرد که 9 تیم تحقیقاتی قرار است پس از 50 سال به زودی کار روی نمونه‌های دست‌نخورده ماموریت‌های آپولو از سطح ماه را آغاز کنند.

آخرین باری که انسان‌ها بر روی ماه قدم گذاشتند به دوره ماموریت‌های آپولو بر می‌گردد. ماموریت‌های آپولو نمونه‌هایی از خاک و سنگ‌های این سیاره را با خود برای مطالعه به زمین آوردند. با وجود گذشت ۵۰ سال از این ماموریت‌ها اما هنوز برخی از این نمونه‌ها دست نخورده باقی مانده‌اند.

حالا به گفته ناسا ۹ تیم انتخاب شده‌اند تا میراث ماموریت‌های آپولو را دریافت کرده و تحقیق بر روی نمونه‌های سطح ماه را آغاز کنند. در مجموع قرار است ۸ میلیون دلار برای این تحقیقات به تیم‌های مذکور پاداش داده شود. ناسا می‌گوید بررسی این نمونه‌ها به نسل جدید دانشمندان کمک می‌کند تا درک بهتری نسبت به ماه داشته باشند.

۶ مورد از این ۹ تیم قرار است سه نمونه باقی مانده از ماموریت‌های آپولو ۱۵، ۱۶ و ۱۷ را بررسی کنند. این نمونه‌ها تاکنون در معرض اتمسفر زمین قرار نگرفته‌اند. آن‌ها از زمان نمونه‌برداری تا به حال در محفظه‌هایی مهر و موم شده بوده‌اند. برخی از این نمونه‌ها مربوط به ماموریت آپولو ۱۵ بوده و از سال ۱۹۷۱ در هلیوم حفظ شده‌اند.

تیم‌های منتخاب این پروژه شامل انستیتوی تحقیقات محیطی منطقه Bay، ناسا ایمز، مرکز هوافضای گودارد، ناسا گودارد، دانشگاه آریزونا، دانشگاه کالیفرنیا برکلی، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا، دانشگاه نیومکزیکو و کالج ماونت هولیوک هستند.

در گام نخست این پروژه، تیم‌ها باید با همکاری یکدیگر به روشی برسند تا بتوانند بدون آلودگی نمونه‌های موجود را باز کنند. مخارج و هزینه‌های این تحقیق از طریق برنامه کاوش و اکتشاف ماه تامین می‌شود.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها