Loading...

با برنامه Sight Sign ناتوانایان حرکتی نیز می‌توانند امضا کنند

با برنامه Sight Sign ناتوانایان حرکتی نیز می‌توانند امضا کنند
مایکروسافت برنامه‌ای منتشر کرده است که به افرادی که از ناتوانی حرکتی رنج می‌برند این امکان را می‌دهد تا بتوانند بر روی کاغذ امضا کنند.

مایکروسافت گاراژ نام پروژه‌ای است که مایکروسافت احداث کرده است و در آن گروهی از کارکنان مایکروسافت گرد هم جمع شده‌اند تا به تولید نرم‌افزارهای کاربردی و مفید برای سیستم‌عامل‌های مختلف از جمله ویندوز، iOS، اندروید و... بپردازند. آخرین محصول خروجی از مایکروسافت گاراژ، نرم‌‌افزاری است که به افراد ناتوان جسمی این قابلیت را می‌دهد که با حرکت چشم خود بر روی کاغذ امضا کنند!

برای استفاده از این نرم‌افزار باید یک بازوی مکانیکی تهیه کنید. برای این کار بازوهای مکانیکی زیادی وجود دارد اما تیم سازنده بازوی uArm را پیشنهاد کرده است که ارزان، سبک و در دسترس است و با برنامه نوشته شده هماهنگی کامل دارد.

به کمک اپلیکیشن Sight Sign، نقطه سبز رنگی بر روی صفحه نمایش داده می‌شود و کاربر با تعقیب نقطه به کمک حرکت چشمش، امضا را ثبت می‌کند. پس از این نرم‌افزار امضای ثبت شده را به بازوی مکانیکی ارسال می‌کند و امضا بر روی کاغذ کشیده می‌شود. این اپلیکیشن برای ویندوز 10 طراحی شده است و طبیعتا برای استفاده از آن دستگاه شما باید به ردیاب حرکت چشم (Eye Tracker) مجهز باشد. تا به حال نرم‌افزار بر روی سرفیس پرو 3 و 4 تست شده است.

برای طراحی این برنامه شش نفر از بخش‌های مختلف مایکروسافت با یکدیگر همکاری داشته‌اند. این افراد گفته‌اند که برای طراحی این نرم‌افزار از استیو گلیسن، بازیکن سابق فوتبال آمریکایی، الهام گرفته‌اند. او در سال 2011 به بیماری ALS دچار شد که باعث تضعیف ماهیچه‌ها و در نهایت فلج کامل فرد می‌شود. تیم سازنده نرم‌افزار گفته‌اند که از روحیه استیو الهام گرفته‌اند تا به همه نشان بدهند که زندگی برای چنین افرادی کاملا به پایان نرسیده است.

Sight Sign یک نرم‌افزار متن باز است و به همین دلیل برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها