Loading...

۱۱ روش خانگی لیفت صورت بدون جراحی و هزینه

۱۱ روش خانگی لیفت صورت بدون جراحی و هزینه
با این‌که لیفتینگ صورت معمولا از طریق عمل‌های جراحی انجام می‌شود، راه‌های طبیعی غیر تهاجمی نیز وجود دارند که شامل برخی روش های خانگی برای لیفت و پاکسازی صورت هستند

به فرایندی که در آن، لیفت صورت با کمک جراحی‌های زیبایی انجام می‌شود، ریتیدکتومی یا جراحی کشیدگی پوست صورت گفته می‌شود.

عمل جراحی، علاوه بر از بین بردن شل شدگی پوست و سفت کردن ماهیچه‌های صورت،‌ می‌تواند شامل استخراج چربی نیز باشد. ولی از سویی دیگر، روش‌های طبیعی لیفت صورت تا حدود زیادی می‌توانند، به شکلی کاملا ارزان قیمت و بی خطر، به کاهش چین و چروک‌ها و سفت کردن سایر افتادگی‌ها در پوست صورت کمک کنند.

موارد نیازمند لیفت صورت

روش‌های معمول لیفت صورت غالبا برای افراد ۴۰ الی ۶۰ ساله انجام می‌شود؛ در این سنین، پوست با افزایش سن معمولا انعطاف پذیری‌اش را از دست می‌دهد و خطوط ظریف، چین و چروک‌ها، و غبغب در پوست صورت ایجاد می‌شوند. با وجود این، انجام عمل جراحی بسیار پر هزینه است و معمولا خطراتی نظیر عفونت، بروز عدم تقارن در صورت، نکروز یا بافت مردگی پوست، و غیره را به همراه دارد.

ولی از سویی دیگر، لیفت طبیعی صورت کاملا بی خطر است؛ و جهت جوان سازی پوست، از بین بردن خطوط صورت، و حفظ سلامت و انعطاف پذیری طولانی مدت پوست می‌توان به طور مرتب از آن استفاده کرد. برخی نشانه‌های شایع پیری پوست که نیازمند انجام لیفت صورت هستند، عبارت‌اند از شل شدن پوست و ایجاد خطوط و چین و چروک روی گونه‌ها، پیشانی، و سایر نواحی صورت.

روش‌های طبیعی و خانگی برای لیفت صورت

۱. ماساژ صورت با مخلوط میوه‌ها

انواع آب میوه, لیفت صورت لیفتینگ صورت

یکی از محبوب‌ترین روش‌های خانگی و طبیعی برای لیفت صورت ماساژ پوست با استفاده از مخلوط میوه‌ها است. ۳ الی ۴ عدد توت فرنگی، ۵ الی ۵ دانه انگور، نصف یک عدد سیب، نصف یک عدد گلابی، و حدود ۳۰ میلی‌لیتر آب پرتقال را با هم مخلوط کنید و روی صورت‌تان ماساژ دهید.

برای این‌ کار، ابتدا باید تمام این مواد را به خوبی بکوبید و با هم مخلوط کنید. لایه‌ی نازکی عسل را روی پوست صورت‌تان بمالید؛ سپس با استفاده از مخلوط میوه‌ها، صورت‌تان را ماساژ دهید. بعد از گذشت نیم ساعت، پوست‌تان را با آب گرم بشویید. در آخر، با استفاده از مقداری سرکه سیب پوست‌تان را پاکسازی کنید.

۲. ماسک تخم مرغ

ماسک تخم مرغ, لیفت صورت

یکی دیگر از روش‌های طبیعی برای لیفت صورت، استفاده از ماسک صورت خانگی است که با ترکیب یک عدد تخم مرغ، ۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین، و ۲ قاشق غذاخوری عصاره‌ی گل رز (گلاب) ساخته می‌شود.

این ماسک را روی پوست صورت و گردن‌تان بمالید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید؛ سپس، آن را با آب سرد بشویید. هم‌چنین برای افزایش خاصیت تقویت کنندگی و جوان سازی این ماسک صورت، می‌توانید مقدار خاک رس یا رس سبز نیز به آن اضافه کنید.

۳. ماساژ صورت با عسل

از بین بردن آکنه با عسل, درمان خشکی پوست بدن, لیفت صورت

یکی دیگر از روش‌های ارزشمند جهت درمان طبیعی مشکلات پوست صورت و پیشگیری از آسیب پذیری پوست در اثر افزایش سن،  ماساژ صورت با عسل است. به آسانی می‌توانید با استفاده از مقداری عسل، پوست صورت‌تان را با حرکات دورانی و رو به بیرون ماساژ دهید. این روش طبیعی را به طور مرتب به مدت ۲۰ دقیقه، دست‌کم برای یک هفته، انجام دهید. هنگام ماساژ، بیش‌تر روی نواحی گونه‌ها، آرواره، و پیشانی تمرکز کنید.

۴. ماسک روغن زیتون

خواص روغن زیتون, درمان خشکی پوست بدن, لیفت صورت

روغن زیتون، آب هویج، آب پرتقال، و آب لیمو (به اندازه‌ی یک قاشق چای خوری از هر کدام) را با نصف یک قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست صورت و گردن‌تان بمالید. در نهایت، بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، پوست‌تان را با آب ولرم بشویید. استفاده‌ی مرتب از این ترکیب برای لیفت طبیعی صورت‌تان بسیار مفید است.

۵. ماسک آب دوغ برای لیفتینگ صورت

ماسک آب دوغ, لیفت صورت

مالیدن مرتب آب دوغ به صورت (به مدت ۲۰ دقیقه)، یکی دیگر از آسان‌ترین روش‌های خانگی برای لیفت صورت است که می‌تواند به کاهش خطوط و چین و چروک‌های صورت کمک کند. پیش از مالیدن آب دوغ به صورت، می‌توانید مقداری نمک نیز به آن اضافه کنید.

۶. ماسک جو و سفیده تخم مرغ برای لیفتینگ صورت

ماسک جو و سفیده تخم مرغ, لیفت صورت لیفتینگ صورت

هم‌چنین، جهت تهیه‌ی یکی دیگر از ماسک‌های خانگی برای لیفت صورت، می‌توانید از ترکیب جو و سفیده‌ی تخم مرغ استفاده کنید. برای این کار، نصف فنجان جوی خام کوبیده شده را آماده کنید و حدود یک فنجان آب داغ را به آن اضافه کنید. سپس، سفیده‌ی دو عدد تخم مرغ را در کاسه‌ای بزنید و به ظرف حاوی جو و آب داغ بیفزایید. اجازه دهید این ترکیب کمی خنک شود. در نهایت، آن را روی صورت‌تان بمالید، و پس از گذشت ۱۵ دقیقه، صورت‌تان را با آب گرم بشویید. از این ماسک خانگی و ساده برای لیفت و سفت شدن پوست صورت، هفته‌ای یک بار استفاده کنید.

۷. ماسک روغن ویتامین E برای لیفتینگ صورت

روغن ویتامین E, درمان خانگی تاول, لیفت صورت

با ترکیب یک عدد موز متوسط، یک چهارم فنجان خامه‌ی زده شده، و روغن ویتامین E (می‌توانید از محتویات یک عدد کپسول ویتامین E استفاده کنید) ماسک صورت تهیه کنید. این ماسک را روی صورت و گردن‌تان بمالید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس، پوست‌تان را به وسیله‌ی پارچه‌ی نرم و تمیزی، آغشته به آب گرم، پاک کنید. این روش خانگی لیفت صورت ، به ویژه، برای پوست‌های خشک، بسیار مفید است.

۸. ماسک صورت مخصوص پوست های چرب

اگر پوست چربی دارید، می‌توانید با ترکیب چهار قاشق غذاخوری شیر خشک، یک قاشق غذاخوری فندق افسونگر، یک عدد تخم مرغ، و آب یک عدد لیمو، ماسک لیفت صورت مخصوص پوست‌های چرب تهیه‌ کنید. این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست‌تان نگه دارید، و سپس به وسیله‌ی پارچه‌ی نرم و تمیزی، آغشته به آب گرم، پوست‌تان را پاک کنید.

۹. ماسک زردچوبه برای لیفتینگ صورت

ماسک زردچوبه, لیفت صورت لیفتینگ صورت

مالیدن مرتب ترکیب آب نیشکر و پودر زردچوبه روی پوست،‌ یکی دیگر از روش‌های خانگی ارزشمند برای لیفت صورت به شمار می‌رود. اگر نگران هستید در اثر استفاده از زردچوبه پوست‌تان زرد رنگ شود، بعد از پاک کردن این ماسک صورت از روی پوست، تکه پنبه‌ای را به شیر آغشته کنید و روی پوست‌ صورت‌تان بمالید.

مطلب مرتبط: پوست شفاف با ۳۴ روش خانگی بسیار عالی و مؤثر

۱۰. ورزش‌های صورت

ورزش‌های صورت نیز یکی دیگر از بهترین روش‌های خانگی و طبیعی برای لیفت صورت به شمار می‌روند، زیرا می‌توانند به بهبود انعطاف پذیری پوست و تقویت ماهیچه‌های صورت کمک کنند. به علاوه، لایه برداری و سم زدایی مرتب از پوست صورت نیز به دفع پوست مرده از منافذ پوست کمک می‌کنند. طب سوزنی نیز به عنوان یکی دیگر از روش‌های بسیار مفید برای لیفت صورت شناخته می‌شود.

۱۱. رژیم غذایی برای لیفتینگ صورت

علاوه بر انجام روش‌های خانگی و طبیعی برای لیفت صورت (که در این مقاله گفته شد)، باید به اندازه‌ي کافی استراحت کنید و رژیم غذایی سالم و متعادلی نیز داشته باشید. از این رو، گنجاندن انواع میوه‌ها و سبزی‌ها از قبیل هویج، خیار، سیب، آناناس، پرتقال، آووکادو، انگور، انواع توت‌ها، اسفناج، طالبی، بروکلی، آجیل و غیره به رژیم غذایی‌تان ضروری است.

هم‌چنین، بر افزودن مواد غذایی غنی از ویتامین C، ویتامین E، و ویتامین D به رژیم غذایی‌تان نیز تاکید ویژه‌ای داشته باشید. نوشیدن آب به مقدار کافی نیز نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کمک به روش‌های طبیعی لیفت صورت ایفا می‌کند.

ترجمه : امیررضا مصطفایی

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها