Loading...

بر اساس مدل چشم هایتان آرایش کنید

بر اساس مدل چشم هایتان آرایش کنید
چشم های هر کسی حالت مخصوص به خود دارد؛ یکی چشم های فرورفته دارد و دیگری چشم های بیرون آمده؛ یکی چشم های درشت دارد و دیگری . . . و مسلما هرکدام این مدل ها حسن هایی دارند که باید برجسته شده و عیب هایی که باید پوشانده شوند.

در این مطلب الهه حسینی، کارشناس آرایشگری به شما می گوید چگونه باتوجه به مدل چشم های تان بهترین حالت را به آنها بدهید به گونه ای که زیبایی آنها را چندین برابر کنید.

 

نزدیک کردن چشم های دور

 

در این مدل که چشم ها فاصله زیادی از هم دارند، برای نزدیک تر نشان دادن، دور تا دور داخل چشم ها مداد مشکی بکشید و تا جایی که امکان دارد تا گوشه چشم امتداد دهید. بهتر است از خط چشم های گوشه دار استفاده کنید یعنی خط چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید. این کار باعث می شود فاصله میان چشم های شما کمتر خودش را نشان دهد؛ چون خط چشم این فاصله را می پوشاند.

 

چشم های افتاده

 

چشم هایی که گوشه هایش به سمت پایین است نیاز به بالا بردن دارد، در این مورد خط چشم مهم ترین نقش را ایفا می کند. ابتدا از سایه برای روشن کردن استفاده کرده و همان طوری که برای چشم های گرد سایه می زنید، آرایش کنید؛ با این تفاوت که خط چشم باید تیره تر باشد. بعد از سایه زدن، خط چشم را از گوشه چشم شروع کرده و تا انتها بکشید؛ منتها اگر ظاهر دراماتیک تری می خواهید در انتهای چشم خط چشم را به سمت بیرون و بالا انحنا دهید؛ درست مثل صورت خندان.

 

کوچک کردن چشم های درشت

 

اگر حدقه چشمان تان از مردمک بیرون زده، پیشنهاد می کنیم پشت چشم را یک خط چشم پهن بکشید. درضمن توصیه می کنیم از سایه تیره هم به عنوان مکمل استفاده کنید، چون سایه تیره بیرون زدگی را می پوشاند. وقتی تیرگی های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته تر جلوه می کند.

 

اگر چشمانی گرد دارید

 

یک مداد ابروی قهوه ای می تواند کاری کند که چشم های گرد شما خود را بهتر نشان دهند؛ در مرحله بعد با یک سایه سبز کم رنگ تمام ناحیه چشم و خط مژه ها در پلک پایین را رنگ بزنید. سبز پررنگ را هم به پلک ها بزنید و درنهایت با سایه قهوه ای دودی ،خط مژه ها را در پلک بالا پررنگ کنید تا چشم ها حالتی دودی شکل پیدا کنند. یادتان نرود کشیدن خط چشم مایع هم می تواند کاری کند که چشم های شما حالت خود را بهتر نشان دهند. برای ریمل زدن به مژه های بالا قناعت کنید چراکه ریمل زدن روی مژه های پایین چشم را گردتر نشان می دهد.

 

دور کردن چشم های نزدیک

 

در این مدل، فاصله بین دو چشم از اندازه یک چشم کمتر است. به منظور ایجاد فضا در گوشه های داخلی چشم، از سایه های روشن مثل سفید مات یا براق استفاده کنید. برای اینکه توجه را به گوشه خارجی چشم معطوف کنید، بیشتر ریمل بزنید و از مژه های مصنوعی، مخصوصا در گوشه های خارجی چشمان تان استفاده کنید.

 

برجسته کردن چشم های فرورفته

 

اول از همه باید سراغ ابروها بروید و با مداد ابرو به آنها حسابی شکل دهید و درون آنها را پر کنید تا به خوبی خود را در صورت نشان دهند. با سایه طلایی دور چشم را رنگ دهید و بعد با سایه نارنجی روی حدقه چشم را پر کنید. حواس تان باشد رنگ ها را حسابی با هم مخلوط کنید تا مرز میان آنها مشخص نباشد، درنهایت برای کامل کردن سایه چشم، خط مژه ها را با سایه ای قرمز قهوه ای مشخص کنید. با یک برس تمیز رنگ سایه ها را یکنواخت کنید. یک ریمل مشکی هم می تواند پایان بخش کارتان باشد؛ کافی است مژه ها به خصوص سر آنها را با یک لایه ریمل مشکی بپوشانید.

 

درشت کردن چشم های ریز

 

برای اینکه چشم های تان را درشت تر نشان دهید اول از همه با مداد قهوه ای به ابروهای تان مدل دهید. بعد سراغ سایه صورتی بسیار کم رنگ بروید و ناحیه اطراف چشم را رنگ بزنید؛ حالا با سایه قهوه ای دور چشم را پررنگ کنید و با پخش کردن آن با انگشت، حالتی دودی به چشم بدهید؛ به خصوص زیر چشم را. سایه دودی یا سیاه ملایم هم می تواند حالت چشم های شما را بهتر نشان دهد. بعد از سایه، سراغ خط چشم مایع بروید و با آن دورتا دور چشم را بکشید و درنهایت مژه ها را با ریمل مشکی پررنگ کنید.

 

چشم هایی با پلک های افتاده

 

چشم هایی با پلک های افتاده یک لایه اضافه پوست زیر ابرو دارند که روی پلک می افتد و باعث می شود پلک کوچک تر دیده شود. این افراد نیاز به روشن سازی با سایه ندارند، فقط گوشه های پلک را سایه بزنید؛ سپس مقدار مناسبی از یک سایه تیره را روی قسمتی از پلک که زیر قرار گرفته، بزنید. سپس دورتادور این خط را سایه تیره بزنید تا با خطای دید حالت گردی بیشتری به چشم داده شود. خط چشم را کمی طولانی تر بکشید تا این ترکیب متعادل شود.

 

اگر چشم های ریز آسیایی دارید

 

برای اینکه چشم های تان حالت شان را بهتر نشان دهند، باید با مداد خاکستری ابرو، یک کمان ملایم به ابروها بدهید و تمام نقاط خالی را کاملا با مداد پر کنید. در مرحله بعد با سایه سفید تمام ناحیه چشم را روشن کنید و حدقه چشم را با سایه خاکستری ملایم رنگ بزنید. با سایه آبی روی خط مژه ها را یک خط بسیار باریک بکشید و کمی آن را در گوشه خارجی چشم ادامه دهید. یک ریمل سرمه ای می تواند پایان بخش کار شما باشد.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها