Loading...

یک ماهه ابروهای تان را پرپشت و زیبا کنید!!

یک ماهه ابروهای تان را پرپشت و زیبا کنید!!
برای پرپشت کردن ابرو می توان به تاتو و کاشت ابرو نیز پناه برد که هزینه خاص خودش را دارد. می توان از راه های ساده تری هم استفاده کرد و سراغ مواد طبیعی رفت.

راهکار جادویی طبیعی برای پرپشت کردن ابروها

 

برگرداندن ابروها به دوران نوجوانی و پرپشت کردن آنها، آرزوی بسیاری از خانم هاست. لکه های سفید پوست که از وسط ابروها دیده می شوند، برای بسیاری از خانم ها عذاب آور است. بعضی ها مدام مداد به دست جلوی آینه هستند تا این نقاط خالی را پر کنند و انواع سایه های ابرو را می توان در کیف آرایشی آنها دید. درست است که استفاده از لوازم آرایشی می تواند ابروهای شما را پرپشت کند اما استفاده طولانی مدت از این مواد شیمیایی، عوارضی را به همراه دارد.

 

می توان به تاتو و کاشت ابرو نیز پناه برد که هزینه خاص خودش را دارد. می توان از راه های ساده تری هم استفاده کرد و سراغ مواد طبیعی رفت. روغن های طبیعی که به سادگی در منزل یا مغازه نزدیک منزل وجود دارند، می توانند ابروهای شما را به دوران نوجوانی بازگردانند. فقط باید کمی حوصله کنید و درمان هایی که در اینجا برای تان آورده ایم قدم به قدم بخوانید و ۴ تا ۷ هفته صبر کنید تا ابروها دوباره جوانه بزنند. فراموش نکنید که ابروها نقش مهمی در چهره شما دارند. ابروهای خوش حالت می توانند، چشمان شما را زیباتر نشان داد و حالت چشمان شما را تغییر دهند.

 

 

برای پرپشت کردن ابروهای تان زیتون درمانی کنید

 

احتمالا تا به حال زیاد درباره فواید روغن زیتون شنیده اید ولی شاید ندانید این روغن می تواند در رشد ابروهای شما نیز تاثیر داشته باشد. کافی است یک شیشه روغن زیتون بخرید؛ طریقه استفاده از آن نیز خیلی راحت است؛ مقدار بسیار کمی از آن را روی ریشه های قسمتی که می خواهید رشد کند بمالید، البته حواس تان باشد که فقط روی قسمت های خالی و جاهایی که می خواهید مو رشد کند روغن بگذارید، استفاده از یک گوش پاک کن می تواند بسیار کمک کنند. باشد، بعد موهای ابرو را با یک مسواک مخصوص شانه کنید. توصیه می شود هر شب این کار را انجام دهید و صبح روغن ها را بشویید.

 

 

موی ابرو را تقویت کنید

 

شاید جالب باشد بدانید وازلین ماده دیگری است که می تواند در رشد ابروها موثر باشد. استفاده از وازلین نیز تقریبا همانند روغن زیتون است با این تفاوت که شاید مجبور باشید ۲بار در روز از آن استفاده کنید. البته روغن زیتون رشد ابروها را سریع تر می کند ولی وازلین بیشتر روی ضخامت موی ابروها تاثیر دارد و آن ها را ضخیم تر می کند و در نتیجه ابروها پرتر به نظر خواهند رسید. وازلین بیشتر برای کسانی مناسب است که ابروهای باریک را ترجیح می دهند ولی دوست دارند ابروهای شان پر و یکدست به نظر برسد.

 

 

برای داشتن ابروهایی پرپشت کمتر از موچین استفاده کنید

 

بسیاری از متخصصان زیبایی اعتقاد دارند که زیاد برداشتن ابرو با موچین می تواند به مرور ابروهای شما را بسیار کم کند به همین دلیل اگر می خواهید دوباره ابروهای گذشته خود را به دست بیاورید قبل از هرکاری موچین و بند را دیگر کنار بگذارید، باید از کندن موها دست بکشید تا ابروها فرصت داشته باشند کم کم رشد کنند.

 

 

نگذارید یک مو هم کم شود

 

وقتی موی ابروها شروع به ریختن می کند برای خیلی از خانم ها می تواند نگران کننده باشد؟ اما ما به شما می گوییم نگران نباشید چون افراد زیادی در دنیا هستند که چنین مشکلی را دارند، البته نباید هم این مشکل را نادیده گرفت و باید به دنبال راهی برای درمان آن بود.

ممکن است موی ابروها به علل متعددی دچار ریزش شوند، علت مهمی که می تواند منجربه ریزش موها شود نوعی خاصی از بیماری آلوپشی است؛ در این بیماری سیستم ایمنی بدن، فولیکول های مو را به عنوان باکتری می شناسد و در نتیجه رشد موها کند می شود و درآمدن دوباره موها می تواند بسیار مشکل باشد. علاوه بر این استرس خیلی زیاد هم می تواند موجب ریزش موی ابروها شود. میزان هورمون ها و تعادل نداشتن آن ها هم می توانند تاثیر زیادی روی موهای بدن داشته باشند، هرکدام از این علل درمان های خاص خود را دارند که به حتم پزشک بیش از هرکسی می تواند به شما کمک کند.

 

 

شانه ابرو را فراموش نکنید

 

موادی وجود دارند که هم می توانند موی ابروها را ضخیم کنند و هم سرعت رشد آن ها را افزایش دهند؛ روغن کرچک از همین گونه مواد است یعنی مجموعه ای از خواص روغن زیتون و وازلین را دارد، کافی است مقدار خیلی کم از آن را روی ریشه ابروها بمالید و کمی ماساژ دهید و بعد ابروها را با مسواکی شانه کنید. حواس تان باشد، فقط روی ابروها را با این روغن ماساژ دهید چون اگر به طور مداوم این روغن روی قسمتی از پوست بریزد ممکن است دچار مشکل موی زائد بشوید.

 

 

فرمولی برای پرپشتی ابرو

 

زمانی که ابروها مجدد شروع به رشد می کنند کاملا بستگی به علتی دارد که موی ابروها از دست رفته اند؛ اگر فقط به دلیل موچین و تیغ، موی ابروهای خود را از دست داده اید، می توانید انتظار داشته باشید در عرض ۲ هفته مجدد شروع به رشد کنند ، البته اگر زیاد ابروها را با تیغ بزنید یا منطقه خاصی را مرتب با موچین بردارید دیگر نباید انتظار داشته باشید که زود رشد کنند اما اگر به خاطر بیماری خاصی ابروهای تان را از دست داده باشید احتمالا به این زودی ها ابروها رشد نخواهند کرد و حتی شاید نیاز به راهکارهای درمانی هم باشد. اگر هم به خاطر استرس ابروها ریخته باشند باید اول به نوعی عامل استرس را در خود از بین ببرید تا دوباره ابروها به حالت اول بازگردند.

 

 

مکمل بخوریم؟

 

اگر دوست دارید ابروهای تان سریع تر رشد کنند باید ویتامین های بیشتری به بدن تان برسانید. مولتی ویتامین هایی وجود دارند که می توانند رشد موهای بدن را افزایش دهند و سطح هورمون های بدن را در حد نرمال نگه دارند، مثلا می توانید با خوردن روزانه کپسول ویتامین E می تواند کمک فراوانی بکند. البته ویتامین های B۳، A و C هم می توانند بسیار موثر باشند. علاوه بر این ها ویتامین۶ B هم می تواند در تقویت موها، پوست و ناخن ها تاثیر بسزایی داشته باشد، مصرف روزانه ویتامین ب کمپلکس که حاوی ۱۰۰ میلی گرم ۶ B باشد می تواند بسیار موثر باشد.

 

 

مراقب آهن تان باشید

 

با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید خود را چک کنید. آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک می کند، خوردن غذاهای حاوی آهن یا قرص های آهن می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

 

طریقه استفاده از مداد ابرو

 

اگر می خواهید برای بهتر مدل دادن ابروهای تان از مداد استفاده کنید اول از همه باید مطمئن شوید که رنگ مداد با ابروهای شما هماهنگی کافی دارد و به خوبی با رنگ موهای شما ترکیب می شود درغیر این صورت ابروهای شما را مصنوعی نشان می دهد، علاوه بر این ها حواس تان باشد، مداد نوک مناسبی داشته باشد.

 

اول از همه از ضخیم ترین جای ابرو، کنار بینی شروع کنید؛ با زدن ضربه های مختصر با مداد روی قسمت های خالی؛ ابروی تان را پر کنید، بعد با نوک انگشت آرام از ضخیم ترین جای ابرو روی ضربه های مداد بکشید تا رنگ آن را پخش کرده و حالتی طبیعی به ابروها بدهید.

 

 

شاید بیمار باشید

 

اگر ابروهای تان به شدت می ریزد به پزشک مراجعه کنید و بخواهید با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید شما را چک کند، کم شدن تیروئید می تواند باعث نازک شدن و ریزش موی ابروها شود، آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک می کند

 

 

ابروهای تان را ماساژ دهید

 

با یک برس مخصوص، ابروها را در جهت رویش موها شانه کنید، علاوه بر این می توانید با نوک انگشت ها با حرکاتی دوار به سمت گوشه های صورت، قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، می توانید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید. بهتر است اجازه دهید روغن بادام حداقل ۱۵ دقیقه روی ابروها باقی بماند و بعد صورت را بشویید. روغن بادام سرشار از ویتامین E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که همه این مواد می توانند به رشد ابروها کمک کنند.

 

 

ماینوکسیدیل بزنیم؟

 

برای رشد موی ابروها، روزانه از محلول ۵ درصد ماینوکسیدیل استفاده کنید؛ به این روش که روزی یک بار مقداری از این ماده را روی خط ابرو بمالید، پیشنهاد می شود ماینوکسیدیل را با گوش پاک کن به ابروها بزنید که مبادا روی قسمت های دیگر پوست سرایت کند. حواس تان باشد که قطع یک باره این ماده می تواند موجب ریزش بیشتر ابروها شود. این روزها مواد تقویتی بسیاری برای ابرو در داروخانه ها موجود است که استفاده از آن ها تاثیر زیادی دارد.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها