Loading...

بهترین روش برای سشوار زدن موهای بی حالت

بهترین روش برای سشوار زدن موهای بی حالت
در این بخش از آرایش مو به آموزش صحیح و روش مناسب برای موهایی که حالت ندارند و سشوار کردن آن سخت است می پردازیم مقاله ای جامع و کامل برای زیبایی بیشتر موهای شما.

موها نباید کاملا خیس باشند

خودتان بهتر می‌دانید که برای سشوار کردن باید موها خیس باشند ولی نه آنقدر خیس که از آنها آب چکه کند برای همین بعد از شست‌وشوی مو یا خیس کردن آنها با یک آبپاش، باید به اندازه پنج تا 10دقیقه آنها را درون حوله بپیچید تا آب اضافی آن به طور کامل گرفته شود. یادتان باشد اگر می‌خواهید موهای‌تان زنده‌تر به‌نظر برسند، بهتر است موها را با آب سرد آبکشی کنید.

 

برس فلزی بهتر است یا چوبی؟
بهترین برس برای براشینگ، برسی بزرگ و گرد است که پس از سشوار کشیدن بهترین حجم و حالت را به موها ببخشد. بیشتر توصیه می‌کنیم برس‌های فلزی را برای سشوار کشیدن انتخاب کنید چرا که هم شکل بهتری به موها خواهند داد و هم کار با آنها آسان‌تر است اما از طرفی برس فلزی به‌راحتی موهای شما را می‌سوزاند و به آنها آسیب می‌رساند ولی برس چوبی آسیب کمتری به موها می‌زند، معمولا برس‌های چوبی موهای‌شان ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی است تا موها را بهتر در خود جا دهند. اگر نخواستید از برس برای خشک کردن موهای‌تان استفاده کنید، می‌توانید فقط با استفاده از دست‌تان موهای‌تان را بالا و پایین ببرید و جلوی سشوار آنها را خشک کنید.

 

برس گرد بزرگ یا کوچک؟
یادتان باشد که هر چه موها بلندتر باشند برس هم بهتر است بزرگ‌تر باشد و برای موهای کوتاه برس کوچک، مثلا برای حالت دادن و مرتب کردن چتری‌ها بهتر است از برس‌های کم قطرتر استفاده کنید. از طرف دیگر اگر دوست دارید موهای‌تان حالت‌دار شود یا به‌دنبال ایجاد موهای موج‌دار هستید برس گرد بزرگ مناسب‌تر است به‌خصوص اگر موهای فر هم داشته ‌باشید و اما اگر موهای‌تان خیلی نازک و شکننده‌ است سراغ یک برس گرد کوچک بروید تا بتوانید راحت‌تر به آنها حالت دهید.

 

چگونه موها را صاف می‌کند؟
برس پهن چهارگوش یا پارویی برای صاف و خشک کردن سریع موهای بلند ایده‌آل است البته برای پرداخت نهایی موهای بلند پس از سشوار کشیدن هم مناسبند، یادتان باشد هرقدر برس پهن‌تر و صاف‌تر باشد، بیشتر و سریع‌تر می‌تواند موها را صاف و ابریشمی حالت دهد چرا که موهای زیادی را در خود جا می‌دهد. ناگفته نماند که برس‌های مربعی شکل که در آنها سوراخی وجود دارد، وقتی برای خشک کردن به کار روند می‌توانند حسابی به موها حجم دهند چراکه هوا می‌تواند به‌راحتی زیر موها به چرخش دربیاید و تماس بیشتری با موها داشته‌ باشد و هم آنها را زودتر خشک کند و هم پف دهد.

 

چاره ای برای حالت دادن موهای خیلی لخت
برای کسانی که موهای بی‌حالت و خیلی لخت دارند، موج‌دار و حالت گرفتن موها یک آرزوست اما چاره کار شما استفاده از اسپری ژل‌هاست. اول از همه باید روی موهای خشک‌تان از نیمه به پایین تا نوک اسپری کنید، بعد آنها را شانه کرده و با استفاده از برس گرد به موها حالت دهید. ژل این قدرت را به موهای شما می‌دهد که بتواند فر موجود در خود را حفظ کند و درنهایت با استفاده از اسپری‌های ثابت‌کننده حالت موها را ثابت کنید. هر قدر بیشتر اسپری بزنید موها حالت خود را بهتر حفظ می‌کنند، اما حواس‌تان باشد که اسپری شما باید به‌گونه‌ای باشد که موها را چسبناک یا شکننده نکند.

 

راهکارهایی برای کاهش آسیب‌های سشوار
1. براي اينکه ساقه موهاي‌‌تان بر اثر باد گرم سشوار نسوزد، پس از سشوار کشيدن هر بخش از موهاي‌تان، چند ثانيه صبر کنيد تا آن بخش از موهاي‌‌تان خنک شود سپس دوباره کار خود را تکرار کنيد.

2. یادتان باشد مهم‌ترین نکته در فرایند سشوار کشیدن موها مراقبت از موست. بنابراین اگر ناگهان کوچک‌ترین بویی ناشی از سوختن مو متوجه شدید فورا کار خود را قطع کنید.
3. تلاش کنید هر روز موهای‌تان را سشوار نکشید. وقتی موهای‌تان را از حرارت مستقیم برای چند روز دور نگه می‌دارید، احتمال سوختن و آسیب دیدن موهای‌تان را کاهش می‌دهید. خشک شدن بیش از حد موهای‌تان و شکستن ساقه موها نشانه آسیب دیدگی است.

4. تلاش کنيد سرهاي مخصوص پخش‌‌کننده حرارت و باد را سر دهانه سشوارتان وصل کنيد تا حرارت بر سطح موهاي‌تان پخش شود، به ويژه اگر موهاي‌تان مجعد است استفاده از اين سرها سبب مي‌‌شود موهاي‌تان شکل و فرم دلخواه را به دست آورد، گرچه استفاده از سرهاي ويژه، زمان سشوار کشيدن را طولاني‌تر خواهد کرد.

 

با سشوار به موها حجم دهید
اگر موهای کم‌پشت دارید، می‌توانید با سشوار و چند تکنیک ساده به آنها حجم دهید. کافی است وقتی موهای‌تان هنوز نمدار است، روی ریشه‌ها یک اسپری حجم‌دهنده بزنید تا کمی موها پف کند بعد سرتان را به سمت پایین بگیرید و درحالی که موهای‌تان آویزان است موها را با سشوار خشک کنید. با این کار کمی به موها حجم می‌دهید تا دیگر بدون حالت به کف سر نچسبند. اما اگر می‌خواهید فقط به یک قسمت موها حجم دهید، بخش کوچکی از موهاي‌‌تان را انتخاب کنيد. آن بخش را دور برس بپيچيد و خلاف جهت ريشه موهاي‌تان بکشيد. همزمان سشوار را هم روي آن بگيريد.

 

چطور حالت موها را تثبیت کنید ؟
مسلما می‌خواهید بعد از براشینگ، حالت موها را ثابت کنید. برای این کار سرتان را دولا کنید تا جلوی موهای‌تان پایین بریزد یا از پشت آنها را آزاد و رها خیلی ملایم به سمت چپ و راست حرکت دهید و در همین حالت از دور تافت کم روی نوک موهای سشوار کشیده بزنید. اگر نخواهید از تافت استفاده کنید، می‌توانید کمی ژل و کرم مو را مخلوط کنید و خیلی کم با نوک موها بازی بازی کنید و به آنها حالت بدهید. اگر موهای‌تان مدل خاصی دارد که می‌خواهید همان حفظ شود از اسپری شاین برای بعد از سشوار استفاده کنید که هم حالت درخشندگی به مو می‌دهد و هم موها را لخت نگه می‌دارد. یادتان باشد اسپری را از فاصله 30 سانتی‌متری بگیرید و نباید به حالت دورانی مستقیم باشد. البته قبل از سشوار هم بهتر است از سرم دو فاز که دارای کراتین است، استفاده کنید.

 

حرفه ای براشینگ کنید…
اگر بخواهید مانند سالن‌های زیبایی موها را براشینگ کنید باید آنها را تقسيم‌بند‌ي كنيد‌. شاید در نظر اول به نظرتان این کار وقت و کار زیادی نیاز داشته باشد اما نتیجه آن کاملا متفاوت از حالتی است که بدون تقسم‌بندی موها را سشوار کشیده‌اید. از موهاي ناحيه پشت گرد‌ن و دو طرف صورت شروع كنيد‌، سپس موها را د‌ور برس بپيچيد‌ و د‌رحالي‌كه موها را با برس مي‌كشيد‌ آن را صاف كنيد‌. تا قسمت‌هاي مركز سر را با زاويه 90 د‌رجه سشوار كنيد‌. اگر صورت گرد‌ باشد‌ قسمت بالاي سر بايد‌ بيشتر پف د‌اشته باشد‌ و اگر صورت باريك باشد‌ قسمت‌هاي بغل بايد‌ بيشترين پف را د‌اشته باشد‌. مركز سر نيز با زاويه 90 د‌رجه به بالا براشينگ مي‌شود‌. سشوار همزمان با برس حركت مي‌كند‌. بعد‌ سشوار را د‌ور كرد‌ه، د‌وباره حركت چرخشي را اد‌امه د‌هيد‌ تا اينكه موها سرد‌ شود‌. بعد‌ آهسته برس را به حالت چرخشي از موها آزاد‌ كنيد‌. اگر زیاد به دنبال حجیم کردن موها نیستید، باید سشوار را از بالا به سمت پایین بگیرید. طول موها را شانه کرده تا به حداکثر بلندی و حجم برسد.

 

نکات مهم قبل از سشوار کردن
استفاده کردن مواد قبل از براشینگ بستگی به نوع و جنس مو دارد. اگر موهایی با جنس چرب یا نازک دارید، بهتر است هیچ‌گونه موادی زده نشود، چون باعث چرب‌تر شدن مو شده و نه تنها موها خوب حالت نمی‌گیرند بلکه زود هم حالت صافی خود را از دست می‌دهند و به حالت عادی خود برمی‌گردند. در صورتی که جنس موی‌تان معمولی، خشک یا ضخیم بود، می‌توانید از موادی مانند کرم مو یا واکس براق‌کننده (نه حالت‌دهنده مو) یا سرم مو (از نوع براق و چرب‌کننده) که در بازار با قیمت‌ها، رنگ‌ها، شکل‌ها و کیفیت‌های مختلفی وجود دارند، استفاده کنید.

 

عضویت در کانال دی دیل

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها