Loading...

درمان فشار خون بالا با عناب

درمان فشار خون بالا با عناب
فواید عناب برای سلامتی بسیار است. این میوه در کنار اینکه میتواند به کنترل وزن بپردازد، دارای پتاسیم بالا و سدیم کمی است که میتواند فشار خون را کنترل کند.

خواص و فواید عناب

عناب میوه ای ای خوراکی است. عناب 2-3 سانتی متر طول دارد. وقتی نارس است لغزان و سبز است. پودر آن برای اعصاب بسیار مناسب است. میوه آن برای تصفیه خون استفاده می شود. همچنین بدلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان از سرطان پشیگیری میکند.

میوه ی کوچک، گرد و قرمز عناب پوست خوراکی و طمع شیرینی دارد. هزاران سال است که در طب سنتی چینی از آن استفاده می شود. این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. دارای خواص آرام بخشی است و منبع خوبی از آنتی اکسیدان های طبیعی است. به گزارش آسان طب مواد مغذی موجود در عناب به کاهش فشار خون کمک می کنند، بنابراین این میوه ی شیرین را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

فشار خون بالا خطر بیماری های قلبی و سکته ی مغزی را بالا می برد، بنابراین همیشه فشار خون خود را کنترل کنید و از دستورات پزشک پیروی کنید تا سالم بمانید.

فواید عناب و کنترل وزن

۱۰۰ گرم عناب خام، ۷۹ کالری دارد. خوراکی های کم کالری همچون میوه های خام راه خوبی برای کاهش فشار خون هستند، زیرا به کاهش وزن یا جلوگیری از اضافه وزن و درمان چاقی کمک می کنند. چاقی یکی از عوامل مؤثر در افزایش فشار خون است. هر ۱۰۰ گرم عناب خشک، ۲۸۷ کالری دارد، بنابراین اگر به دنبال مصرف کالری کمتری هستید، از عناب تازه استفاده کنید.

سدیم کمی دارد

عناب فشار خون بالا را در حد سالم نگه می دارد، زیرا هر ۱۰۰ گرم از میوه ی تازه ی آن، تنها ۳ میلی گرم و هر ۱۰۰ گرم از میوه ی خشک آن، تنها ۹ میلی گرم سدیم دارد. یکی از مهم ترین راه های کنترل فشار خون، کاهش مصرف سدیم است؛ برنامه ی غذایی پر سدیم، باعث افزایش فشار خون می شود. 

پتاسیم بالا و فواید عناب

عناب سرشار از پتاسیم است. پتاسیم یک الکترولیت است که میزان آب بدن را در حد متعادل نگه می دارد و به درمان فشار خون بالا کمک می کند. این ماده ی معدنی مهم به کنترل سدیم بدن کمک می کند و فشار خون را کاهش می دهد. میوه ها، سبزیجات و حبوبات از دیگر منابع پتاسیم هستند.

مواد مغذی عناب

عناب ویتامین C بالایی دارد. هر ۱۰۰ گرم عناب تازه دارای ۶۹ میلی گرم ویتامین C است که این میزان ۱۱۵ درصد نیاز روزانه ی فرد به این ویتامین است. ویتامین C محلول در آب است و مصرف آن به درمان فشار خون بالا کمک می کند. به گزارش آسان طب هر ۱۰۰ گرم عناب خشک هم ۱۳ میلی گرم ویتامین C دارد . منیزیم ماده ی معدنی دیگری است که به کنترل فشار خون کمک می کند و هر ۱۰۰ گرم عناب خشک، ۳۷ میلی گرم منیزیم دارد که ۱۰ درصد نیاز روزانه ی فرد را تأمین می کند.

منبع : آسان طب

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها