Loading...

پیشگیری از ابتلا به دیابت و چاقی با نور خورشید

پیشگیری از ابتلا به دیابت و چاقی با نور خورشید
مطالعات و پژوهش‌های جدیدی که توسط دانشمندان استرالیایی انجام گرفته نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی تاثیرگذار است.

دانشمندان دریافتند که اشعه ماوراءبنفش نور خورشید بر جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی موثر است. این اشعه روند افزایش وزن را کُند می‌کند و بر کاهش علائم بیماری دیابت تاثیرگذار است.

مطالعات و پژوهش‌های جدیدی که توسط دانشمندان استرالیایی انجام گرفته نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی تاثیرگذار است.

طبق یافته‌های این مطالعه، اشعه ماوراءبنفش (UV) روند افزایش وزن را کُند کرده و علائم دیابت از قبیل سطح گلوکز و مقاومت به انسولین را در بدن انسان کاهش می‌دهد.

محققان با انجام آزمایش بر روی موش‌ها دریافتند که از فواید اشعه ماوراءبنفش، جذب اکسید نیتریک است که از نور خورشید آزاد می‌شود. در این آزمایش‌ها موش‌ها در هر هفته سه مرتبه در معرض اشعه ماوراءبنفش قرار گرفتند که به نظر می‌رسد این مدت قرار گرفتن در معرض نور خورشید در حد متوسط بوده، با این حال فواید آن در موش‌ها نمایان شده بود.

«پرو هارت»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «فواید و مزایای قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید در برابر ابتلا به بیماری‌های ناشی از آن، بسیار زیاد است. در کل می‌توان گفت ابتلا به عارضه پوستی ملانوما (نوعی سرطان پوست) که در اثر تابش طولانی مدت نور آفتاب ایجاد می‌شود، بسیار نادر و کمیاب است.»

همچنین این تحقیقات نشان می‌دهد که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می‌تواند راه حل مناسب و آسانی برای کاهش روند چاقی، بهبود سوخت و ساز و متابولیک ضعیف و در نهایت کاهش دیابت باشد.

به گفته محققان، مکمل‌های ویتامین D و سایر مکمل‌های داروئی نمی‌توانند جایگزین مناسبی در برابر نور خورشید طبیعی باشند و اثرات آن را جبران نمی‌کنند.

یافته‌های جدید نشان می‌دهد که قرار گرفتن منظم در معرض نور آفتاب همراه با ورزش و رژیم غذایی سالم، می‌تواند در جلوگیری از پیشرفت چاقی در کودکان موثر باشد.

منبع : جام جم

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها