Loading...

عوارض مصرف قارچ گانودرما / مردم گول تبلیغات را نخورند

عوارض مصرف قارچ گانودرما / مردم گول تبلیغات را نخورند
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: قارچ گانودرما با دارو‌های برخی بیماری‌ها اعم از فشار خون و مشکلات انعقادی تداخل داشته و برای مصرف در دوران بارداری و در کودکان توصیه نمی‌شود.

کیانوش جهانپور  با تاکید بر اینکه تبلیغ قارچ گانودرما با توجه به عدم تایید اثربخشی یا بررسی عوارض احتمالی آن ممنوع است، گفت: دو یا سه شرکت در زمینه تولید قارچ گانودرما به عنوان فراورده غذایی همراه با قهوه یا دمنوش مجوز دارند.

وی با بیان اینکه تبلیغات قارچ گانودرما به عنوان داروی سلامت محور جزو تبلیغات اغواگرانه و کاذب است، افزود: هیچ یک از این اثربخشی‌هایی که تبلیغ می‌شود مبتنی بر شواهد و مدارک مستند علمی نبوده از این رو این نوع آگهی نیز از مصادیق تبلیغات اغواگرانه در حوزه سلامت است.

جهانپور ادامه داد: باتوجه به اینکه دوز و جوانب مختلف مصرف قارچ گانودرما در دنیا هنوز مشخص نشده مصرف مداوم آن می‌تواند عوارضی را هم در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مصرف قارچ گانودرما و تداخل‌های احتمالی آن‌ها با برخی دارو‌ها هنوز بررسی نشده است، تصریح کرد: قارچ گانودرما با دارو‌های برخی بیماری‌ها اعم از فشار خون و مشکلات انعقادی تداخل داشته و در خصوص مصرف در دوران بارداری و شیردهی و همچنین در کودکان توصیه نمی‌شود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در حال حاضر بسیاری از کشور‌های مختلف دنیا با تبلیغات اغواگرانه درگیر هستند، گفت: تبلیغ کالا‌های سلامت محور در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی فاقد مدرک و مجوز قانونی بوده از این رو توصیه می‌شود افراد اگر با انگیزه‌های درمانی از آن‌ها استفاده می‌کنند احتیاط کرده و توصیه‌های سازمان غذا و دارو را جدی بگیرند.

منبع :  جام جم

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها