Loading...

آب نارگیل، یک نوشیدنی طبیعی ورزشی؟

آب نارگیل، یک نوشیدنی طبیعی ورزشی؟
در سال های اخیر شاهد این هستیم که آب نارگیل به عنوان جدیدترین نوشابه سالم مورد استفاده قرار گرفته است.


بنا به اعتقاد nature's Gatorade این نوشیدنی گرمسیری، نه تنها در بین افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند بلکه در میان علاقه مندان به تناسب اندام نیز در حال به دست آوردن محبوبیت است.
بسیاری از برندهای بزرگ و معروف بازار، از قبیل vitacoco و zico نیز طعم هایی مانند شکلات، آناناس و میوه های گرمسیری مثل نارگیل را ترجیح می دهند.
بیشتر ورزشکاران برای ریکاوری و هیدراتاسیون، به طور معمول از آب، نوشابه های ورزشی یا شیر کاکائو استفاده می کنند که به تازگی آب نارگیل نیز به همین منظور جای خود را در میان این نوشیدنی ها باز کرده است. این اتفاق در حالی افتاده است که آب نارگیل به مراتب قیمت بیشتری را در مقایسه با سایرین دارد.
آب نارگیل از آبی که درون پوسته نارگیل نارس ساخته شده، تهیه می شود که این توجیه قابل قبولی برای قیمت بالای آن است.
هر واحد از این نوشیدنی، شامل مقادیر بسیار زیادی پتاسیم در حدود 670 میلی گرم در هر 310 گرم که در مقایسه با سایر نوشیدنی های ورزشی به مقدار قابل توجهی افزون تر است اما سدیم کمتری حدود 160 میلی گرم دارد.
مصرف کنندگان این نوشابه، در صورتی که از آن دسته از افرادی باشند که به طور منظم و روزانه ورزش نمی کنند ممکن است با مشکلاتی از قبیل عدم کنترل وزن مواجه شوند. زیرا هر واحد این نوشیدنی حدود 60 کالری را شامل می شود که می تواند به سرعت جذب شود. با این وجود، آب نارگیل در مقایسه با سایر نوشیدنی های ورزشی کالری و شکر کمتری دارد و می تواند گزینه مناسب تری باشد.
به طور کلی این نوشیدنی بعد از فعالیت های روزانه می تواند گزینه مناسبی باشد چون طعم ملایمی دارد و بسیار شاداب کننده است. اما از نظر هزینه، آب تصفیه شده مسلماً گزینه مقرون به صرفه تری است. بنابر این زمانی که می خواهید بین آب نارگیل و سایر نوشیدنی های ورزشی انتخاب مناسبی را داشته باشید هر دو مسئله قیمت و مدت زمانی که ورزش می کنید را در نظر بگیرید.
برای کسانی که ورزش را به عنوان فعالیتی تفننی انجام می دهند آب نارگیل یا آب تصفیه شده هر دو می توانند انتخاب های مناسبی باشند. اما ورزشکاران حرفه ای و کسانی که خود را برای حضور در مسابقات ورزشی آماده می کنند ممکن است آب نارگیل را گزینه ی مناسبی برای فراهم آوردن سدیم لازم برای حفظ تعادل الکترولیتی بدن ندانند. لذا باید در صورت استفاده از آن، مکملی را برای جبران این مقدار اندک سدیم در نظر بگیرند.
ترجمه: مروارید نورمحمدی، دانشجوی کارشناسی علوم تغذیه دانشگاه شهید بهشتی

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها