Loading...

عوارض جانبی مصرف دمنوش های گیاهی

عوارض جانبی مصرف دمنوش های گیاهی
سعی کنید در مصرف نوشیدنی های گیاهی و دمنوش های طبیعی زیاده روی نکنید مصرف غیرمنطقی و خودسرانه این محصولات می تواند به ضرر سلامتی تان تمام شود.

دکتر حسین رضایی زاده در صحبت هایش در زمینه عوارض جانبی استفاده نادرست از دمنوش های گیاهی هشدارهایی به مصرف کنندگان داده است که با هم می خوانیم.


رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص عوارض مصرف غیرمنطقی گیاهان دارویی توضیح داد.

حسین رضایی زاده رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص عوارض مصرف غیرمنطقی گیاهان دارویی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در سطح جامعه با آن مواجه هستیم موضوع مصرف بی‌رویه و غیرمنطقی دارو ها است که اخیرا این مسئله در مصرف گیاهان دارویی نیز رواج پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه رواج مصرف این گیاهان مختص به کشور ما نیست توضیح می‌دهد: این باور که گیاهان دارویی ضرری برای بدن ندارند باعث شده است که مصرف این گیاهان در بین مردم جامعه شیوع پیدا کند.

عوارض جانبی مصرف دمنوش های گیاهی

رضایی زاده عنوان کرد: یک باور غیرعلمی که در اذهان عمومی رایج است این که عوارض داروهای گیاهی خیلی کم خطرتر از داروهای شیمیایی هستند در حالی که یک داروی گیاهی با دُز درمانی مناسب می‌تواند موثر باشد و مصرف بیش از اندازه آن می‌تواند باعث مسمومیت فرد شود.

رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در تجویز گیاهان دارویی باید این نکته توجه شود که مصرف بعضی از گیاهان با داروها تداخل ایجاد می‌کنند. بنابراین در صورتی که افراد که داروی خاصی مصرف می‌کنند حتماً به پزشک خود اطلاع دهند یا با متخصص داروساز سنتی یا طب سنتی مشورت کنند.

عوارض جانبی مصرف دمنوش های گیاهی

وی گفت: استفاده از هرنوع گیاه دارویی چه به صورت بسته‌بندی و چه بصورت فله‌ای باید با مشورت پزشک متخصص انجام شود.

رضایی‌زاده تصریح کرد: دمنوش‌های گیاهی یکی از مصادیق گیاهان دارویی هستند که مصرف بی‌رویه آن‌ها نیز می‌تواند عوارضی را برای فرد در پی داشته باشد لذا بهتر است این دمنوش‌ها نیز تحت نظر و با دستور پزشک متخصص طب ایرانی استفاده شوند.

وی در پایان تاکید کرد: این گیاهان باید با توجه به راهنمای مصرف گیاهان دارویی و پرهیز از افراط و تفریط و سرلوحه قرار دادن اعتدال مصرف شوند.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها