Loading...

آیا از فواید طلایی مصرف آب گرم خبر دارید؟

آیا از فواید طلایی مصرف آب گرم خبر دارید؟
اغلب افراد دوست دارند آب را به صورت خنک و به اصطلاح تگری مصرف کنند؛ قطعا نوشیدن یک لیوان آب خنک در هوای گرم تابستان بسیار لذت بخش خواهد بود!

اما با توجه به اینکه دمای هوا کم کم رو به سردی می نهد لازم دانستیم تا شما را از فواید بی نظیر مصرف آب گرم آگاه کنیم. با دکتر سلام همراه باشید.

نوشیدن آب گرم مزایای زیادی دارد که در این مطلب شما را با برخی از آن‌ها آشنا می‌کنیم. بهتر است از این به بعد صبحتان را با نوشیدن آب گرم آغاز کنید.

روزتان را با یک لیوان آب داغ (یا ولرم) آغاز کنید و بعد از مدتی مزایای فوق‌العاده این کار را ببینید. حتما بارها شنیده‌‎اید که نوشیدن آب سرد مضراتی دارد اما این بار شما را با مزایای نوشیدن آب گرم آشنا می‌کنیم.

کمک به کاهش وزن

نوشیدن آب گرم به تنهایی وزن شما را کم نمی‌کند اما به پروسه کاهش وزن کمک زیادی می‌کند. شروع روز با نوشیدن آب گرم که بهتر است در آن مقداری لیمو هم باشد به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند و به بدن کمک می‌کند کالری بیشتری بسوزاند.

تمیز کردن سینوس‌ها

کسانی که سینوزیت دارند می‌دانند که کنار آمدن با آن چقدر سخت است. طبق تحقیقات پزشکان نوشیدن آب گرم مخصوصا در مقایسه با آب سرد کمک می‌کند که عفونت خیلی سریع‌تر از طریق بینی خارج شود و به تخلیه سینوس‌ها کمک می‌کند.

مناسب برای دندان

اگر به جای آب سرد آب ولرم یا گرم بنوشید دندان‌هایتان از شما متشکر می‌شوند. بر خلاف آب سرد که نوشیدن آن به دندان آسیب هم می‌زند، آب گرم می‌تواند باعث استحکام دندان شود. همچنین نوشیدن آب گرم باعث می‌شود قدرت جذب جرم در دندان کاهش پیدا کند.

هضم بهتر غذا

آب گرم تاثیر بسیاری روی دستگاه گوارشی بدن دارد. نوشیدن آب گرم باعث می‌شود رگ‌ها بازتر شوند و خون با سرعت بیشتری در آن‌ها جریان یابد. نوشیدن آن اول صبح که معده خالی است کمک بسیاری به هضم غذا می‌کند.

دفع سموم

نوشیدن آب گرم دمای بدن را بالا می‌برد و در نتیجه بدن بیشتر عرق می‌کند. عرق کردن بیشتر باعث می‎شود سموم بیشتری از بدن خارج شوند. وقتی آب را با آب لیمو بنوشید باعث می‎شود غذاهای اسیدی بهتر در بدن هضم شوند و اسیدشان آسیب به بدن نزند. اگر طرفدار لیمو نیستید می‌توانید چای سبز با آب گرم را امتحان کنید.

کاهش درد

نوشیدن آب سرد باعث آسیب دیدن ماهیچه‌‎ها می‌شود. برعکس، نوشیدن آب گرم یا داغ با روان کردن خون در بدن باعث می‎شود ماهیچه‌ها ریلکس‌تر شوند. همچنین نوشیدن آب گرم قبل از رفتن به رختخواب شدیدا توصیه می‎شود و باعث می‎شود زودتر و بهتر بخوابید.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها