Loading...

غلبه بر استرس با افزایش آدرنالین

غلبه بر استرس با افزایش آدرنالین
زندگی پر مشغله و یک عالمه کارهای جور واجوری که زمان کافی برای انجام دادنش نیست. هر چقدر که احساس خستگی می کنید دو برابرِ این حس را غدد آدرنال دارند!

بدن ما و بویژه غدد فوق کلیوی (آدرنال) سخت در تلاش اند تا ما را با هر چیزی سازگار کنند. جای آنها درست بالای کلیه هاست و کار تولید انرژی، حفظ تعادل بین سیال و الکترولیت و ذخیره چربی را به عهده دارند. احساس خستگی و افزایش وزنی که در زمان فشار و استرس دارید هم بخاطر وجود آنهاست. وقتی یاد بگیرید چطور از شر خستگی رها شوید مسلما خواهید توانست زندگی سالم و شادتری داشته باشید.

 

۱ غذاهای کاملا طبیعی بخورید

 

بدن برای سوخت و ساز به ویتامین، مواد مغذی و معدنی نیاز دارد. زمانی که بدن از این مواد خالی شود به غدد آدرنال فشار وارد می شود و نتیجه ی آن کم آبی و کاهش تولید هورمون ضروری برای سلامت بدن است. غذاهای کاملا طبیعی سرشار از نیازهای بدن هستند پس تا می توانید از این دست غذاها استفاده کنید و رژیم غذایی کاملی داشته باشید.

 

۲ هله هوله نخورید

 

با خوردن هله هوله نه تنها مواد مغذی بدنتان تامین نمی شود بلکه غدد آدرنال بیچاره باید بیش از توان خود کار کنند تا سموم موجود در موادی با ارزش غذایی کم را پردازش کنند. هر چقدر این غدد بدون سوخت مورد نیازشان سخت تر کار کنند بیشتر و بیشتر احساس خستگی می کنید.

 

۳ زیاد آب بنوشید

 

بیش از نیمی از وزن بدن یعنی حدود ۶۰ تا ۶۰ درصد آنرا آب تشکیل می دهد. بدون آب بدن و بویژه غدد آدرنال سست می شود. این غدد آب را پردازش می کنند تا برای استفاده بدن مساعد شود. هنگامی که آب نمی نوشید غدد آدرنال نمی توانند کار کنند و سیگنالی به مغز میفرستند تا شما متوجه شوید به آب نیاز دارید، به همین خاطر است که احساس خستگی می کنید. یعنی غدد آدرنال شما را سُک می دهند که ما اینجا به آب نیاز داریم!

 

۴ روزانه ویتامین c مصرف کنید

 

بدن شما روزانه به دو تا چهار هزار میلی گرم ویتامین c احتیاج دارد. ویتامین c سیستم ایمنی بدن را قوی نگه می دارد و عملکرد غدد آدرنال را ساپورت می کند. هر چقدر غدد آدرنال عملکرد بهتری داشته باشند بدن شما درست به خوبی یک دستگاه روغنکاری شده کار می کند. غذای خوب و آب کافی باعث می شود توانایی لازم را در طول روز داشته باشید.

 

۵ ویتامین B Complex جذب کنید

 

احتمالا همه می دانند که ویتامین B Complex برای بالا نگه داشتن انرژی بدن خوب است اما آیا دلیلش را هم می دانید؟ خب کارش ساپورت غدد آدرنال است! غدد ویتامین b را دوست دارند زیرا به آنها سرعتی می دهد که خستگی شما را کاهش می دهد.

 

۶ از محصولات شیمیایی غیر سمی استفاده کنید

 

هنگامی که از محصولات شیمیایی سمی استفاده می کنید در واقع آنها را استشمام کرده و به داخل بدن می کشانید. بدن باید انرژی بیشتری بگذارد و این سموم را دفع کند. کاری نکنید که بدنتان ناچار شود بیش از حد کار کند بویژه زمانی که کار زیادی در روز برای انجام دادن دارید. از شر سموم خلاص شوید و ببینید که تا چه حد انرژی ذخیره می کنید.

 

۷ بیرون بروید

 

ورزش کردن خوب است بخصوص اگر در زیر تابش آفتاب و فضای باز انجام شود. با این کار ویتامین d با ارزش را جذب کرده و بدن شما آنرا تبدیل به کلسیم مورد نیاز استخوان می کند. این ویتامین غدد آدرنال را نیز تقویت می کند. پیاده روی کنید، بدوید و دوچرخه سواری کنید تا بدنتان قویتر و لاغرتر شود. فعال بودن ممکن است بنظر برخلاف محتوای مطلب باعث مصرف انرژی شود اما هر چقدر که انرژی بیشتری مصرف کنید بدنتان بهتر متوجه می شود که چه مقدار انرژی باید تولید کند و به همین خاطر در روزهایی که زیاد کار دارید انرژی مضاعف خواهید داشت.

 

۸ بر روی آدرنال کار کنید

 

اگر از خودتان مراقبت کنید می توانید از خستگی آدرنال پیشگیری کنید. غدد آدرنال دوست ندارند بیش از حد کار کنند. غذاهای خوب بخورید و از چیزهایی که انرژی تان را تحلیل میبرد خودداری کنید، آنوقت است که در زمانی کوتاه خواهید دید که هر روز سرسار از انرژی هستید.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها