Loading...

همه علائم مشکلات قلبی در نوزادان

همه علائم مشکلات قلبی در نوزادان
با مشاهده این علائم بیماری قلبی در فرزندتان باید سریعا وی را به پزشک متخصص قلب کودکان برسانید که از جمله این علائم عدم وزن گیری و تنگی نفس در کودک است.

به دلیل پیچیدگی‌های قلب کودکان همواره نوزادانی با مشکلات مادرزادی متولد می‌شوند اما تعداد این کودکان در مقایسه با نوزادان سالم بسیار نا‌چیز است. در حقیقت از هر هزار نوزاد حدود 8 نوزاد با مشکلات قلبی متولد می‌شوند.

بر حسب نوع بیماری ممکن است علائم آنها در دوران جنینی یا بعد از تولد و حتی ماه‌ها و سالها بعد از تولد ایجاد شود. دکتر حجت مرتضائیان، فوق تخصص قلب کودکان و فلوشیپ اینترونشن قلب در گفت‌و‌گو با «ایران» می‌گوید: علائم بالینی بیماری مادرزادی قلبی در کودکان به دو گروه عمده فاقد کبودی یا همراه کبودی تقسیم می‌شود.
بیماری قلبی در کودکانی که فاقد کبودی هستند ممکن است با علائمی مانند: کاهش رشد، تأخیر در وزن گیری، خستگی زودرس از فعالیت‌های عادی، تنگی نفس و عفونت‌های مکرر تنفسی ظاهر می‌شود. در چنین شرایطی والدین باید با مشاهده هریک از این علائم کودک خود را به متخصصین کودکان یا متخصصین قلب کودکان معرفی کرده و تحت درمان قرار دهند.
به گفته او گروه دوم از کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی مادرزادی دارای علائم بالینی آشکارتری همچون کبودی هستند. در صورتی‌که این کبودی در مخاط‌ها ازجمله دهان، زبان و ملتهمه چشم کودک رؤیت شود، پدر و مادر باید بسرعت او را برای ارزیابی سطح اکسیژن خون به کلینیک‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، برسانند تا تحت معاینه و بررسی‌های تخصصی قرار گیرد.

0
نظرات
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها