Loading...

برای یافتن زیبایی درونی، فراتر از ظاهر را نگاه کنید

برای یافتن زیبایی درونی، فراتر از ظاهر را نگاه کنید
تابحال چند بار شده که وقتی کسی را می‌بینید از روی ظاهر درمورد او قضاوت کنید؟ یا چندبار باز بخاطر ظاهر دست رد به سینه کسی زده‌اید یا رفت‌وآمدتان را با او قطع کرده‌اید؟

 اگر می‌بینید که قضاوت‌هایتان درمورد آدم‌ها بیشتر از روی ظاهرشان است، فرصت آشنایی و معاشرت با افرادی باهوش، جالب و فوق‌العاده را از خودتان گرفته‌اید. در زیر به مزیت‌های نگاه کردن فراتر از ظاهر بیرونی یا فیزیکی افراد اشاره می‌کنیم.

 
۱. اختلافات را بپذیرید. قرار نیست همه از شما خوششان بیاید. در طول مسیر زندگی شما با انواع و اقسام آدم‌ها روبه‌رو می‌شوید. بعضی قدبلند و بعضی قدکوتاهند. بعضی موهایی فر و بعضی موهایی لخت و صاف دارند. بعضی لاغر و بعضی چاقند. یکی ایرانی است و یکی افریقایی. سعی کنید برای شناختن آدمها به چیزی فراتر از ظاهرشان نگاه کنید. اگر تابحال با کسی که ظاهر متفاوتی با شما دارد معاشرت نکرده‌اید، کمی روشنفکر باشید. به جای اینکه رویتان را از این افراد برگردانید، سعی کنید او را بشناسید. درمورد آدم‌های مختلف با فرهنگ‌های مختلف اطلاعات پیدا کنید. هرچه اطلاعاتتان بیشتر باشد، تحملتان در برخورد با آدمها بیشتر خواهد بود.

۲. اختلاف سلیقه در لباس پوشیدن‌ها را بپذیرید. ممکن است شما خوش‌پوش بودن را دوست داشته باشید اما متوجه می‌شوید که یکی از همکارانتان خیلی معمولی لباس می‌پوشد. به جای اینکه به این فکر کنید که او به اندازه شما در کارش حرفه‌ای نیست یا تحصیلات و مهارت‌های کمتری نسبت به شما دارد، شناختتان را از او بیشتر کنید. شاید او با لباس‌های معمولی‌تر راحت‌تر باشد یا شاید هم وسع خرید لباس‌های بهتر را ندارد یا اینکه مدل لباس‌پوشیدنش مرتبط به فرهنگی باشد که در آن بزرگ شده است. با شناخت بیشتر، درکتان از آدم‌ها و فرهنگ‌های مختلف بیشتر شده و بهتر می‌توانید با آدمهای مختلف کنار بیایید.

۳. آنچه فرای بهداشت افراد است را درک کنید. وقتی کسی بوی بدنی قوی، موهای چرب یا لباس‌های پاره و کثیف دارد، در اولین برخورد سعی می‌کنیم نگاهمان را از او دور کنیم. اما سعی کنید به چیزی فراتر از وضعیت ظاهری آن افراد نگاه کنید. شاید برای خریدن صابون، شامپو، عطر یا لباس نو پول ندارند. به جای اینکه به راحتی و بی‌توجهی از کنار آنها رد شوید، وقت بگذارید و به داستان زندگی آنها گوش کنید. ممکن است بشنوید که به تازگی بی‌خانمان شده‌اند. شاید بتوانید کمکی به او بکنید یا او را به یکی از موسسات حمایت از نیازمندان معرفی کنید.

۴. وقتی فردی را با یک نوع ناتوانی جسمی می‌بینید، سعی کنید فراتر از آن ناتوانی به او نگاه کنید. گاهی اوقات وقتی کسی را با با ویلچیر یا کسی که از سمعک استفاده می‌کند یا عصای نابینایی دستش گرفته است می‌بینید، معذب می‌شوید. آنهایی که ناتوانی جسمی دارند، قبل از هر چیز انسان‌اند و این آن چیزی است که باید روی آن تمرکز داشته باشید. درست مثل آدمهایی از پیشینه‌های فرهنگی و قومی خاص، باید سعی کنید درمورد ناتوانی‌های مختلف هم بیشتر بدانید. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، در برخورد با این افراد راحت‌تر خواهید بود. همه ما فقط یک قدم با هرگونه تصادف یا اتفاقی که ممکن است منجر به ایجاد یک ناتوانی جسمی در ما شود، فاصله داریم. بنابراین بهتر است با انواع و اقسام ناتوانی‌ها اشنایی داشته باشیم. وقتی با افراد با نیازهای مختلف راحت‌تر شدید، تمرکزتان به جای آن ناتوانی بیشتر روی خصایص درونی آن افراد منعطف خواهد شد.
 
ظاهر ما هر طور که باشد، هر طور که لباس بپوشیم، هر قدر که به بهداشت شخصی‌مان توجه داشته باشیم یا اینکه ناتوانی جسمی داشته باشیم یا نداشته باشیم، همه ما دوست داریم دیگران آنچه درونمان هست را هم ببینند. همه ما استعدادها، توانایی‌ها و مهارت‌های خاص خودمان را داریم که دوست داریم بقیه به آن توجه کنند. اگر خودتان دوست ندارید دیگران فقط از روی ظاهر درمورد شما قضاوت کنند، سعی کنید روی ترس‌ها، ناراحتی‌ها و سایر مسائلی که باعث می‌شود نتوانید با افراد خاص آشنا شوید، کار کنید. هرچقدر راحت‌تر با آدم‌های مختلف معاشرت کنید، بیشتر می‌توانید زیبایی درونی افراد را درک کنید.
0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها