Loading...

چطور با موقعیت‌های استرس‌زا کنار بیاییم؟

چطور با موقعیت‌های استرس‌زا کنار بیاییم؟
وقتی با یک موقعیت‌ استرس‌زا روبه‌رو می‌شوید، چه در کار و چه در زندگی خصوصی‌تان، نگران شدن، ترسیدن، استرس گرفتن و وحشت کردن خیلی ساده است. بعضی استرس‌ها برای شما خوب است اما استرس بیش از اندازه هم باعث می‌شود نتوانید درست فکر کرده و درست عمل کنید.
به همین دلیل پیشنهادات و نکاتی را برایتان گرد آورده‌ایم که در اینگونه موقعیت‌ها کمکتان می‌کند:

خودتان را خوب آماده کنید. خیلی خوب است که در کارتان یک برنامه برای اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی داشته باشید (مثلاً برای زمان‌هایی که کامپیوترهای شرکت مختل می‌شود، نمی‌توانید از قدرتتان استفاده کنید، یکی از کارمندان غایب است و …) و به کارمندانتان هم آموزش دهید که بتوانند با موقعیت‌های استرس‌زا به خوبی برخورد کنند. در زندگی خصوصی‌تان هم می‌توانید به اینکه چطور می‌توانید با چنین موقعیت‌هایی کنار بیایید فکر کنید.

مراقب خودتان باشید. اگر در وضعیت ذهنی و جسمی خوبی باشید، بهتر می‌توانید با یک موقعیت استرس‌زا کنار بیایید. به همین دلیل خیلی مهم است که همیشه مراقب خودتان باشید، زندگی کاری و خصوصی‌تان را متعادل کنید، به اندازه کافی استراحت کنید، تفریح کنید، سالم غذا بخورید، ورزش کنید و خودتان را خیلی خسته نکنید.

خودتان را آرام کنید. وقتی برای بار اول خبر یک اتفاق استرس‌زا را می‌شنوید، خیلی راحت ممکن است وحشت کنید و استرس بگیرید. با کندتر کردن تنفستان و فکر کردن به اینکه چطور قبلاً به مشکلات زندگی‌تان غلبه کرده‌اید، خودتان را آرام کنید. رفتن به یک فضای دیگر (مثل بیرون از محل‌کار، دور از بقیه و …) هم می‌تواند کمکتان کند بهتر فکر کنید.

مثبت فکر کنید. وقتی مثبت فکر کنید، احساس کنترل و اعتماد‌به‌نفس خواهید کرد. یک نتیجه مثبت را در ذهنتان تجسم کنید و روی موفقیت‌های گذشته و سختی‌هایی که پشت سر گذاشته‌اید تمرکز کنید.

همه چیز را بررسی کنید. در برخورد با موقعیت‌های استرس‌زا، خیلی‌ها وحشت می‌کنند و ممکن است به شما اطلاعات نادرست بدهند یا در جدیت موضوع اغراق کنند. درنتیجه تا می‌توانید اطلاعات جمع‌آوری کنید تا بتوانید بفهمید موضوع از چه قرار است.  

به دانش، تجربه و بینش خودتان اعتماد کنید. وقتی با یک موقعیت استرس‌زا روبه‌رو می‌شوید، ممکن است آنقدر وحشت کنید که نتوانید از همه دانش و تحربه‌تان استفاده کنید. منابعی که در اختیار دارید را به خودتان یادآور شوید و به دانش، تجربه و بینش خودتان اعتماد کنید.

برنامه بریزید. راحت‌تر این است که یک‌راست سراغ عمل بروید اما خیلی مهم است که قبل از هر چیز برنامه‌ای برای کارهایی که باید انجام شود داشته باشید. اینکار نه تنها مطمئنتان می‌کند که همه چیز را در برنامه پوشش داده‌اید بلکه می‌توانید در طول مسیر هم به آن رجوع کنید.

قاطع باشید. آدمها در مواجهه با موقعیت‌های استرس‌زا قطعیت خود را از دست می‌دهند که هیچ کمکی نمی‌کند. درنتیجه خیلی مهم است که قطعیت داشته باشید و با ملاحظه و دقت دست به عمل بزنید.

وارد عمل شوید. عمل کردن خودش باعث آرام کردن خودتان و اطرافیان می‌شود. بنابراین وقتی برنامه‌تان را آماده کردید، برای حل مشکل پیش‌آمده وارد عمل شوید.

همه چیز را بنویسید. وقتی همه چیز استرس‌زا می‌شود، اینکه اطلاعات را در ذهن نگه دارید توصیه نمی‌شود. برنامه‌تان را روی کاغذ بیاورید و از همه بخواهید کارهایی که انجام داده‌اند را یادداشت کنند. این کار باعث می‌شود بتوانید موقعیت را مدیریت کرده، به دیگران احساس کنترل بیشتری داده و بعد از اتمام آن وضعیت بفهمید که چه کارهایی انجام شده است.

کمک بخواهید. خیلی وقت‌ها که با یک موقعیت استرس‌زا روبه‌رو می‌شوید دلتان می‌خواهد که خودتان به تنهایی از پس آن برآیید اما بد نیست از کسی کمک بگیرید یا با کسی حرف بزنید. این نه تنها کمک عملی در اختیارتان قرار می‌دهد بلکه اطمینان‌قلب هم به شما خواهد داد.
 
امیدواریم که نکاتی که بالا به آنها اشاره کردیم، بتواند کمکتان کند در آینده با موقعیت‌های استرس‌زا به خوبی کنار بیایید.
0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها