Loading...

افکار مثبت و نتیجه آن در زندگی

افکار مثبت و نتیجه آن در زندگی
افکار مثبت شما را به موفقیت و ارامش نزدیک می کند. وقتی شما مثبت اندیش باشید همه چیزهای خوب به سراغ شما می ایند و وقتی منفی بین باشید همیشه به سمت عقب می روید.

چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟

در صورت امکان هر چند روز یکبار دوباره و دوباره این مطلب را بخوانید، انرژی مثبت فوق العاده ای وارد ذهنتان می شود.

1- آب فراوان بنوشید.

 2- مثل یک پادشاه صبحانه بخورید، مثل یک شاهزاده ناهار و مثل یک گدا شام بخورید.

 3- بیشتر از سبزیجات استفاده کنید تا غذاهای فراوری شده.

 4- بااین 3 تا E زندگی کنید:

 Energy (انرژی)

Enthusiasm (شورواشتیاق)

Empathy (دلسوزی و همدلی)

5- از ورزش کمک بگیرید.

6- بیشتر بازی کنید.

7- بیشتر از سال گذشته کتاب بخوانید.

8- روزانه 10 دقیقه سکوت کنید و به تفکر بپردازید.

9- 7 ساعت بخوابید.

10- هر روز 10 تا 30 دقیقه پیاده‌روی کنید و در حین پیاده‌روی، لبخند بزنید.

شخصیت و افکار مثبت

 

11- زندگی خود را با هیچ کسی مقایسه نکنید: شما نمی‌دانید که بین آنها چه می‌گذرد.

12- افکار منفی نداشته باشید، در عوض انرژی خود را صرف امور مثبت کنید.

13- بیش از حد توان خود کاری انجام ندهید.

14- خیلی خود را جدی نگیرید.

15- وقتی بیدار هستید بیشتر خیال‌پردازی کنید.

16- حسادت یعنی اتلاف وقت، شما هر چه را که باید داشته باشید، دارید.

17- گذشته را فراموش کنید.. اشتباهات گذشته شریک زندگی خود را به یادش نیاورید. این کار آرامش زمان حال شما را از بین می‌برد.

18- زندگی کوتاه‌تر از این است که از دیگران متنفر باشید. نسبت به دیگران تنفر نداشته باشید.

19- با گذشته خود رفیق باشید تا زمان حال خود را خراب نکنید…

20- هیچ کس مسئول خوشحال کردن شما نیست، مگر خود شما.

21- بدانید که زندگی مدرسه‌ای می‌ماند که باید در آن چیزهایی بیاموزید. مشکلات قسمتی از برنامه درسی هستند و به مانند کلاس جبر می‌باشند.

22- بیشتر بخندید و لبخند بزنید.

23- مجبور نیستید که در هر بحثی برنده شوید. زمانی هم مخالفت وجود دارد.

جامعه و افکار مثبت

24- گهگاهی به خانواده و اقوام خود زنگ بزنید.

 25- هر روز یک چیز خوب به دیگران ببخشید.

26- خطای هر کسی را به خاطر هر چیزی ببخشید.

27- زمانی را با افراد بالای 70 سال و زیر 6 سال بگذرانید.

28- اینکه دیگران راجع به شما چه فکری می‌کنند، به شما مربوط نیست.

29- زمان بیماری ،شغل شما به کمک شما نمی‌آید، بلکه دوستان شما به شما مدد می‌رسانند، پس با آنها در ارتباط باشید.

زندگی و افکار مثبت

30- کارهای مثبت انجام دهید.

31- از هر چیز غیر مفید، زشت یا ناخوشی دوری بجویید.

32- عشق درمان‌گر هر چیزی است.

33- هر موقعیتی چه خوب یا بد، گذرا است.

34- مهم نیست که چه احساسی دارید، باید به پا خیزید، لباس خود را به تن کرده و در جامعه حضور پیدا کنید.

35- مطمئن باشید که بهترین هم می‌آید.

36- همین که صبح از خواب بیدار می‌شوید، باید از هستی تان شاکر باشید.

37- بخش عمده درون شما شاد است، بنابراین خوشحال باشید.

تأثیر افکار مثبت در زندگی انسان

کلمات می تواند ما را بسیار هیجان زده، متأثر یا خوشحال کند. پس دقت کنید کلماتتان را در جهت افکار مثبت و زیبا کردن احساساتتان به کار ببرید.

چیزی که نحوه زندگی انسانها را مشخص می کند، تفسیر و نوع دیدشان نسبت به وقایع بیرونی است نه خود آن وقایع.

سرمنشأ مثبت اندیشی از باورهای ما می آید. باورها و اعتقادات هر فرد و نوع برداشتش از زندگی و وقایع آن است که او را به سمت و سوی خوشبختی و یا بدبختی می برد.

هر اتفاقی که در زندگی ما پیش می آید از نظر ما یا خوشایند است یا ناخوشایند. پس هرامری می تواند باعث خوشحالی و خوشبختی ما و یا باعث ناکامی و ناراحتی ما شود.مثبت اندیشی به ما کمک می کند که بتوانیم تغییرات مفیدی در رفتار، گفتار، کار و زندگی خود ایجاد کنیم .

کلمات نیز تأثیر بسیاری بر افکار مثبت و احساسات ما می گذارند. کلمات می تواند ما را بسیار هیجان زده، متأثر یا خوشحال کند. پس دقت کنید کلماتتان را در جهت مثبت و زیبا کردن افکار و احساساتتان به کار ببرید.

به کاربردن واژه ها و عبارات تأکیدی مثبت در زیباتر شدن افکار و اعمال ما و بهبود کیفیت زندگیمان تأثیر بسیار زیادی دارد و باعث ایجاد شور و شوق در زندگی می شود. مثل این جمله: «من شایسته موفقیت هستم و همیشه به اهدافم می رسم.»

هیچگاه مشکلات و سختیهای زندگیتان را لعنت و نفرین نکنید. این فکر که دنیا سرشار از مشکل است را دور بریزید و در عوض هرگاه موقعیت نامطلوب یا مسئله ناخوشایندی در زندگیتان پیش آمد، به دنبال راههای مثبت و طلایی برای حل آن مسائل باشید. به کار بردن این روش باعث ایجاد رضایت در شما و حل شدن مسائل زندگیتان به گونه ای مثبت و خوب می شود.

اطلاعات دیگر درباره افکار مثبت

نحوه اظهار نظر کردن در مورد دیگران و کارهایشان نیز بسیار مهم است. سعی کنید سریع و منفی در مورد چیزی اظهار نظر نکنید. ابتدا در مورد آن فکر کنید بعد نظر خود را از جنبه مثبت مطرح کنید تا تأثیر بیشتری بر مخاطبتان داشته باشد.

در اطراف همگی ما افراد منفی بافی هستند که با افکار و گفتار منفی شان سعی دارند، باعث تضعیف روحیه ما شوند. سعی کنید تا حد امکان با چنین افرادی همنشین نشوید.

بسیاری از مردم افکار منفی را در زندگیشان مد نظر قرار داده و به آنها بها می دهند. حتی در صحبتهایشان با یکدیگر مدام از سختیهای کارشان، کم خوابیهای شبانه، نداشتن استراحت گله می کنند و همین امر تأثیر منفی بر فکر آنها گذاشته و باعث خستگی و ناامیدی شان می شود.

مطمئن باشید که اطرافیانتان هیچ علاقه ای به شنیدن سخنان منفی شما ندارند. سعی کنید در مورد جنبه های مثبت زندگی و کارتان برای دیگران صحبت کنید. زیرا شنیدن آنها می تواند برای دیگران هم جالب باشد.

به نظر شما بهتر نیست که ما به جای اینکه فقط به مشکلات، بی عدالتی ها، گرانی و تورم، بی پولی، بیکاری و هزاران فکر منفی دیگر تمرکزکنیم، به اینکه در زندگیمان بسیاری از اوقات کارها درست و خوب پیش می روند فکر کنیم و از این موضوع شگفت زده شویم و به جای گله و شکایت از زندگی و کار، هر جا که هستیم از وفور نعمت و ثروت و خوش اقبالی صحبت کنیم؟

ممکن است شما در آخرین سفرتان از اینکه هواپیما چند ساعت تأخیر داشته و مجبور شده اید چند ساعت از وقتتان را در فرودگاه بگذرانید، بسیار ناراحت و معترض باشید و تا چند روز از تأخیر پرواز و خستگی مفرط خود به خاطر معطلی در فرودگاه، با ناراحتی و دلخوری برای دوستان و همکارانتان تعریف کنید. ولی آیا تا به حال از پروازهای خوب، راحت، به موقع و به سلامت خود بسیار خوشحال شده اید و آیا آنها را بارها برای دوستانتان تعریف کرده اید؟

وقتی از شما می پرسند آیا امروز روز خوبی داشته اید، چه جوابی می دهید؟ آیا جواب می دهید: «روز بسیار سخت و طاقت فرسایی بود.» یا می گویید: «روز خوبی داشتم. خدا را شکر همه چیز بر وفق مراد بود.»

اگر به تمام لحظات زندگیمان فکر کرده و آنها را مرورکنیم، می بینیم که در طول زندگی لحظات خوشایند و لذت بخش زیادی برای ما رخ داده است. پس چرا به جای فکر کردن به لحظات شاد و زیبای زندگیمان به لحظات سخت فکر کنیم؟

فراموش نکنید که افکار منفی می تواند یک روز سفید را خاکستری نشان دهد و افکار مثبت حتی یک روز خاکستری را زیبا و سفید می کند.

به طورکلی مثبت اندیشی و افکار منفی هر دو به صورت مسری از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. شما می بایست سعی کنید به جای اینکه اجازه دهید افکار منفی دیگران بر شما تأثیر بگذارد و روحیه شما را تضعیف کند، با گفتار مثبت خودتان اندیشه ها و افکار مثبت را به دیگران منتقل کنید و به آنها بیاموزید که افکار منفی شان را کنار گذاشته و اندیشه های مثبت را جایگزینش کنند. با این کار شما می توانید هم به اطرافیان خود کمک کرده و هم روحیه مثبت اندیشی خود را تقویت کنید.

هرگاه حادثه ناراحت کننده ای در زندگیتان پیش آمد، به جای اینکه مأیوس و نگران شوید، آن را به فال نیک گرفته و به این فکر کنید که قطعا” راه دیگری برای سعادت و خوشبختی شما گشوده شده و می بایست آن راه را بیابید.

سعدی در بیت زیر به زیبایی این موضوع را بیان می کند:

«خدا گر به حکمت ببندد دری / به رحمت گشاید در دیگری»

به فرض اگر شما شغلتان را از دست داده اید، پیشنهاد می کنم به جای تأسف و ناراحتی، خوشحال باشید زیرا این مسئله پیام مثبتی برای شما دارد. از دست دادن شغلتان بدین معناست که شما باید وارد کار جدید و بهتری شوید و فراموش نکنید که در هر امری حتی به ظاهر ناراحت کننده، جایی برای خوشحالی و موفقیت وجود دارد.
نوع نگرش و تفکرات هر انسانی نشاندهنده شخصیت، اعتقاد و باورهای او می باشد و ناشی از نحوه توجیه و تفسیر تجربیاتش است.
خوش بینی نیز می بایست عاقلانه باشد . نباید خوش بینی را با اعتماد کورکورانه به هر کسی یا چیزی اشتباه بگیریم. مثلا” در سرمایه گذاری در هر نوع فعالیتی بهتر است هم خوش باشیم و هم در کنار آن با نگاهی نقادانه و دقیق جلو برویم. نظر نقادانه به شما کمک می کند که جلوی هدر رفتن سرمایه تان را بگیرید و دقیق ترو بهتر تصمیم بگیرید. اگر قرار است در کاری سرمایه گذاری کنید بهتر است، ۷۰% با دید خوشبینانه و ۳۰% با دید نقادانه جلو بروید و در مورد آن کار تفکر و بررسی کرده و سپس تصمیم گرفته و اقدام کنید.

نگرانی ها را با افکار مثبت دور کنیم

 

اگر بار دیگر در مورد موضوعی مهم احساس نگرانی و استرس کردید، سعی کنید آن را با افکار مثبت از خود دور کنید. مسئله این است که نگران بودن به تغییر موقعیت شما کمک نمی کند. مسلما طبیعی است که دلواپس باشید به آن فکر کنید و در مورد موقعیت و مشکلات بحث و گفتگو کنید. همانطور که بسیاری از شما موافق باشید، نگرانی زیاد هیچ چیزی را حل نمی کند یا تاثیر مشکل را کاهش نمی دهد. در واقع نگران بودن فقط اوضاع را بدتر می کند.

نگران بودن که احساسی است آزاردهنده نه تنها کمکی به ما نمی کند در واقع می تواند ما را بیمار کند. زمانی که نگرانی کوچک به یک استرس تبدیل می شود می تواند سرعت ضربان قلب ما را افزایش دهد و باعث اضطراب، عصبانیت، خشم وحتی گریه کردن ما شود. اگر نگرانی خود را کنترل نکنید، استرس بیش ازحد می تواند منجر به افسردگی و دیگر مشکلات مرتبط با سلامتی ما شود.
خبر خوب این است که راه ساده ای برای دور شدن از بیماری های حاصل از استرس وجود دارد. کاری که باید انجام دهید این است که مشغله ای که در ذهن شما ایجاد می شود را تغییر دهید. به احساسات منفی و نگران کننده فکر نکنید. ذهن خود را کنترل کنید. مواردی که نمی توانید برای آن کاری انجام دهید را رها کنید و احساسات نگران کننده را در ذهن خود با افکار مثبتی که باعث بهبودی شما می شود جایگزین کنید.

هنگامی که احساس نا امیدی، ناراحتی یا عصبانیت می کنید از کاری که دارید انجام می دهید دست بکشید و موقعیت خود را بررسی کنید. تکه کاغذی بردارید و مشکل خود را با راه حل های ممکن بنویسید. این عمل به طور عجیبی ذهن شما را آرام می کند.

اگر مشکلتان به اندازه ای بزرگ است که نمی توانید راه حلی پیدا کنید و هنوز احساس ناامیدی و سرخوردگی وجود دارد می توانید با تکرار افکار وجملات مثبت حالت خود را تغییر دهید.

افکار مثبت به شما اجازه می دهد تا مشغله ذهنی که شما را نگران کرده متوقف کنید. برای انجام این کار باید از شر افکار منفی خلاص شوید. همانطور که ذهن خود را با افکار مثبت پر می کنید (توانمند سازی فکر) این احساس را خواهید داشت که نگرانی ها واسترسی که شما را احاطه کرده از بین می روند. احساسات مثبت از طریق بدنتان به جریان خواهند افتاد و شما احساس قوت و اعتماد به نفس بیشتری می کنید.

اگر به دنبال افکار مثبت، برای زمانی که احساس نگرانی و ترس می کنید، هستید، برای شروع موارد زیر را توصیه میکنم: هنگامی که ناامید هستید:

 • امیدوار هستم و در خود احساس شجاعت می کنم
 • باور دارم که همیشه روزنه امیدی وجود دارد
 • هر روز فرصت دیگری برای بهتر بودن وجود دارد
 • می توانم همه چیز را با ایمان و توکل انجام دهم
 • قوی باهوش و شجاع هستم

هنگامی که در مورد موضوعی نگران هستید:

 • می دانم که مشکل وجود دارد و برنامه ریزی می کنم تا آن را حل کنم.
 • موقعیتم را بررسی می کنم بر روی رژیم غذایی ام تمرکز می کنم و وعده های غذایی امروز را برنامه ریزی می کنم.
 • من مسئول زندگی ام هستم و مشکلات را به عنوان رقیب هایی برای شکست دادن می پذیرم.
 • هر مانع فرصتی است برای رشد و یادگیری
 • ورزش کردن را دوست دارم زیرا به من این امکان را می دهد تا مشکلاتم را فراموش کنم وبر روی سلامتی بدنم تمرکز کند.

افکار مثبت در موفقیت و پیشرفت ما تاثیر زیادی دارد. نیروی جاذبه حقیقت دارد. اگر افکار مثبت داشته باشید همه خوبی ها به سمت تان جذب می شود.

اگر هم افکار منفی داشته باشید بدی ها به سمت شما جذب می شود.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها