Loading...

چرا شبکه 5G نمی‌تواند جای Wi-Fi را بگیرد؟

چرا شبکه 5G نمی‌تواند جای Wi-Fi را بگیرد؟
شاید مدت زیادی تا عرضه جهانی 5G یا نسل پنجم ارتباطات باقی نمانده باشد، ولی با وجود سرعت بالای این شبکه، به دلایل گوناگون 5G هنوز نمی‌تواند به این زودی‌ها جای شبکه‌های وای فای را بگیرد.

با توجه به توانایی شبکه‌های سلولار 5G در فراهم‌سازی اینترنت‌های گیگابیتی و آماده شدن شرکت‌هایی نظیر ورایزن برای عرضه‌ اینترنت 5G خانگی، برخی سازمان‌ها خصوصاً Wi-Fi Alliance در پی آن‌اند که به شما یادآوری کنند که شبکه‌ وای فای هنوز نمرده است. البته اگر می‌گویید از سازمانی با این نام نمی‌شود انتظار دیگری داشت، حق دارید، ولی این سازمان با ذکر دلایلی معقولانه بیان می‌کند که چرا 5G به این زودی‌ها نمی‌تواند جایگزین وای فای باشد.

نخست این که وای فای تقریبا همه جا در دسترس است. در خانه، محل کار، رستوران، کافه و خیلی جاهای دیگر شبکه‌ وای فای وجود دارد. پیاده‌سازی شبکه‌ی 5G به عنوان راهکاری که بتواند ارتباط پایدار به اینترنت را فراهم کند کار زمان‌بری است، و همین باعث می‌شود در مناطقی که تجهیزات آن ارتقا نیافته، خیلی از دستگاه‌ها به استفاده از شبکه‌ 4G برگردند.

علاوه بر این، شبکه‌های سلولار انرژی زیادی مصرف می‌کنند و باتری موبایل‌ها در طولانی مدت پاسخگوی نیاز آن‌ها نیست، اما Wi-Fi Alliance باور دارد که آن‌ها با عرضه‌ی Wi-Fi 6 و تکنولوژی جدیدی موسوم به Wi-Fi HaLow دست بالا را خواهند داشت. این تکنولوژی به طور اختصاصی برای موبایل و اینترنت چیزها طراحی و بهینه‌سازی شده است. دستگاه‌هایی که از استاندارد HaLow پشتیبانی می‌کنند، به راحتی می‌توانند با استفاده از این تکنولوژی در مصرف انرژی صرفه‌جویی قابل توجه‌ای داشته باشند.

مضاف بر این، Wi-Fi Alliance همچنان معتقد است که 5G آن‌قدرها هم سریع نیست. با ظهور واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و محتواهای 4K، بخش عمده‌ای از پهنای باند مصرفی اشغال می‌شود. اگر در یک خانه چند تلویزیون برای استریم محتوای 4K وجود داشته باشد، و همزمان یک نفر در حال انجام بازی آنلاین 4K باشد، شبکه‌ی 5G نمی‌تواند پاسخگوی این حجم از پهنای باند باشد. اگر می‌خواهید در حین انجام بازی‌های آنلاین حداقل تاخیر را داشته باشید، باید بدانید که استفاده از وای فای هنوز راه حل بهتری به حساب می‌آید.

بیانیه‌ی Wi-Fi Alliance متضمن دو پیام است. این بیانیه ضمن ارائه‌ چند دلیل خوب درباره‌ی لزوم استفاده از وای فای در آینده‌ی نزدیک، نشان می‌دهد که شبکه‌های سلولار آن‌قدر قوی شده‌اند که توجه چنین سازمان‌هایی را به خود جلب کرده‌اند. حال باید منتظر ماند و دید که در سال‌های آینده با عرضه‌ی عمومی Wi-Fi 6 و 5G، کاربران نسبت به کدام یک اقبال بیشتری نشان می‌دهند.

0
نظرات
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها