Loading...

کشف بمب متنی در محصولات شرکت Apple

کشف بمب متنی در محصولات شرکت Apple
یک پیام تک کاراکتری می‌تواند هر iPhone، iPad یا Mac شرکت Apple را از کار بیندازد.
فقط با یک کارکتر تنها می‌توان iphone را خراب کرد و به برنامه‌های پیام‌رسان در ios دسترسی پیدا نمود و نیز برنامه‌های محبوب مانند WhatsApp، Facebook Messenger ،Outlook for iOS  و Gmail را مسدود کرد.  
این اشکال جدید و حاد علاوه بر iPhone ، طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های Apple، از جمله iPad ،Mac و حتی ساعت‌های هوشمند(Watch OS) با آخرین نسخه‌های نرم افزار سیستم عامل ios را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این بمب متنی(text_bomb)، به راحتی می‌تواند توسط هر کسی مورد سوء استفاده قرار گیرد و  فقط کافی است کاربران  کاراکتری  از  Telugu، یک زبان بومی هندی را برای هدف ارسال کند.
هنگامی که گیرنده یک پیام ساده حاوی یک نماد را وارد می‌کند یا آن نماد را در ویرایشگر متن تایپ می‌نماید، بلافاصله موجب نقص در iPhone ها، iPadsها، مک، ساعت‌ها اپل و تلویزیون‌های اپل در  iOS Sprintسیستم عامل اپل می‌گردد.برنامه‌هایی که بمب متنی را دریافت می‌کنند، تلاش می‌کنند تا مطالب مخرب را بارگذاری کنند، اما با این عمل نتوانسته‌اند نقض را حذف کنند بلکه باعث حذف تمامی مکالمه‌ها می‌شود.

ساده‌ترین راه حذف پیام جنجالی این است که توسط یک شخص دیگر که سیستم آن آلوده به بمب متنی یک پیام درخواستی را ارسال گردد این عمل این امکان را به شما می‎دهد که مطالب مخرب حذف نمایید.مطالب آلوده که از سوی بمب متنی انجام می‌گیرد می‌تواند برنامه‌های شخص ثالث مانند iMessage، Slack، فیس بوک مسنجر، WhatsApp، Gmail، و Outlook برای  iOSو همچنین Safari و Messages برای نسخه‌های  macOS را غیر فعال کند.به نظر می‌رسد  این نقص بر روی Telegram و  Skype  تاثیری ندارد.قبلا اپل از اشکال بمب متنی مطلع بود و این شرکت قصد دارد این موضوع را در یک به روز رسانی iOS به زودی قبل از انتشار iOS 11.3  عرضه کند.ظاهرا Apple این نقص را برطرف کرده است.

از آنجایی که بسیاری از برنامه‌ها با بمب جدید متن تحت تاثیر قرار می‌گیرند، افراد فرصت طلب، از این آسیب پذیری استفاده می‌نمایند  تا  کاربران اپل را از طریق ایمیل یا شبکه‌های پیام‌رسان مورد هدف قرار دهند.
0
نظرات
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  آمار
  • تعداد کالا: 156
  • بازدید امروز: 1250
  • بازدید دیروز: 10746
  • بازدید کل: 9829952
  برند ها