Loading...

معرفی اپلیکیشن‌هایی که زندگی شما را متحول می‌سازند

معرفی اپلیکیشن‌هایی که زندگی شما را متحول می‌سازند
شاید وقتش شده کمی از اپلیکیشن‌هایی که صرفا جنبه تفریحی دارند فاصله گرفته و به آن‌هایی بپردازیم که زندگی را جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند؛

آن‌هایی که به ما برای رسیدن به آرزوهایمان کمک می‌کنند یا صرفا روند زندگی را از یکنواختی خارج می‌سازند. در این مقاله به معرفی 8 تا از بهترین اپلیکیشن‌های مفید اندروید خواهیم پرداخت.

هرکس ممکن است در مقطعی از زندگی‌اش احساس بی‌انگیزگی کند؛ در این موقعیت دیگر هیچ چیز به نظر جذاب نمی‌رسد و کارهایی که در گذشته از انجام آن‌ها لذت می‌بردید اکنون به خسته‌کننده‌ترین اعمال دنیا تبدیل می‌شوند. خب راه حل چیست؟ افراد عموما پس از تجربه چنین حالاتی یا به روان‌شناس مراجعه می‌کنند یا این‌که به سراغ کتاب‌های انگیزشی می‌روند؛ این راه‌ها برای اکثر افراد تا مدتی کارساز است چون مطالبی با انرژی مثبت از برایان تریسی یا استیو جابز خوانده‌اند که چگونه مسیر موفقیت را از گاراژ خانه پیموده و به قولی <<جوگیر>> هستند! اما پس از مدتی احتمالا باز هم به حالت سابق بازگشته و همه‌چیز خسته‌کننده می‌شود.

اگر راه‌هایی که برای فرار از بی‌انگیزگی مطرح کردیم را تاکنون در پیش گرفته‌اید اما نتیجه‌ای حاصل نشده پیشنهاد می‌کنیم مقاله ما را هم امتحان کنید. در این مطلب یاد می‌گیریم که برای فرار از کسالت روحی لازم نیست کمپانی اپل را تاسیس کرد یا به سفر دور دنیا رفت بلکه با کارهای کوچک و فعالیت‌های روزمره‌ای که تاکنون به آن‌ها اهمیت نداده‌ایم هم می‌توان زندگی را از یکنواختی خارج نمود. در ادامه 8 اپلیکیشن را که به خارج‌کردن زندگی از یکنواختی و عادت‌کردن به فعالیت‌های مثبت کمک می‌کنند معرفی و بررسی خواهیم کرد.

 

۱- Shuffle My Life

 

 

وقتی از شخصی برای رهاشدن از کسالت مشورت می‌خواهید پیشنهاداتی نظیر سفر به کوه و دشت یا کمپ‌زدن‌های طولانی‌مدت و دوری از زندگی شهری را مطرح می‌کند اما اکثر جامعه قادر به انجام چنین کارهایی نیستند؛ این برنامه راه‌های متفاوت و ساده‌تری ارائه می‌دهد.

اپلیکیشن Shuffle My Life پیشنهادهایی بر اساس آب و هوا یا منطقه سکونت شما مطرح می‌کند که با عمل به آن‌ها می‌توان کارهای کوچک و لذت‌بخش انجام داد. از جمله پیشنهاد‌های برنامه می‌توان به تماس‌گرفتن با دوستی قدیمی، انجام حرکات ورزشی یا ساختن وسایل خلاقانه با پیش‌پا افتاده‌ترین امکانات اشاره کرد. البته یکی از مهم‌ترین شرایط استفاده از اپ این است که واقعا به پیشنهاد‌های آن عمل کنید حتی اگر از انجام آن‌ها خجالت‌زده‌اید یا برایتان سخت است؛ مقصود از نصب این اپلیکیشن، رهاشدن از روزمرگی بود پس اگر تنها کارهایی را که انجام‌دادنشان برایتان راحت است انجام دهید بازهم به دوران کسالت‌بار پیشین باز خواهید گشت. با گذشت زمان و انجام پیشنهادات اپ می‌توان امتیاز جمع کرد و فعالیت‌های بیشتری نیز مشاهده نمود. در مجموع Shuffle My Life تنها برای رهایی از روزمرگی نیست بلکه با عمل به پیشنهاداتش می‌توان انسان بهتری شد!

دانلود از گوگل‌پلی

 

۲- Field Trip

 

 

افرادی که همچنان با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی انسان‌ها کنار نیامده‌اند دائما از دخالت بیش از حد گجت‌ها در فعالیت‌های روزمره شکایت می‌کنند. یکی از چیزهایی که همچنان مخالفان زیادی دارد، برنامه‌ریزی برای مسافرت‌رفتن از طریق اپلیکیشن‌ها و فضای مجازی است. عده‌ای معتقدند برای هیجان‌انگیز بودن سفر باید یک مسیر را پیش گرفت و به دنبال ماجراجویی بود نه این‌که تمام سفر را ابتدا از روی TripAdvisor یا نقشه گوگل برنامه‌ریزی کرد. به این دسته از افراد تبریک می‌گوییم چون Field Trip فرشته نجات شماست.

دومین اپلیکیشن این لیست یک نقشه است که سطح ماجراجویی سفرها را افزایش می‌دهد. هنگامی که در شهر قدم می‌زنید اپلیکیشن را فعال کرده و از کنار ساختمان‌ها یا مکان‌های شلوغ بگذرید؛ اگر در حال عبور از کنار مکانی دیدنی باشید فیلد تریپ به صورت خودکار پیغام داده و اطلاعاتی درباره آن نقطه به شما می‌دهد؛ به عنوان مثال با عبور از کنار یک موزه یا مسجد قدیمی، پیشنهاداتی در قالب نوتیفیکیشن برای کاربر نمایش داده می‌شود. این اپ در شهرهایی که برای اولین‌بار واردشان شده‌اید می‌تواند کاربردی‌تر باشد؛ به محض این‌که وارد شهر می‌شوید و از کنار ساختمان‌ها عبور می‌کنید با پیشنهاد‌ات جذاب آن مواجه خواهید شد.

دانلود از گوگل‌پلی

 

۳- Wakie

 

 

ما انسان‌ها خواسته یا ناخواسته موجوداتی اجتماعی هستیم که هر چند وقت نیاز به صحبت‌کردن با اطرافیان داریم؛ بعضی‌ها ممکن است افراد زیادی را دور و بر خود نداشته باشند یا با دوستان زیادی معاشرت نکنند اما گاهی اوقات نیازمند صحبت‌کردن و درد دل با انسانی دیگر هستند. هوشیار باشید زیرا Wakie احتمالا عجیب‌ترین اپلیکیشنی است که تاکنون با آن برخورد کرده‌اید!

در این اپ می‌توان یک موضوع مانند <<چه هدیه‌ای برای مادرم بخرم؟>> یا <<به کدام شهر مسافرت کنم؟>> منتشر کرد و از غریبه‌ها تقاضای پیشنهاد نمود. افرادی که هیچ شناختی از آن‌ها ندارید به صورت کاملا اتفاقی سوالتان را دیده و با شما تماس می‌گیرند. از این طریق می‌توان با کاربرانی که قصد کمک دارند ارتباط برقرار کرد. اگرچه اولین وظیفه Wakie این بود که غریبه‌ها با کاربر تماس گرفته و از خواب بیدارش کنند اما اکنون وسیع‌تر از گذشته شده و درباره هر موضوعی می‌توان با انسان‌های جهان صحبت کرد. نکته مهم این‌که هیچ شماره یا نامی از شما به طرف مقابل داده نمی‌شود پس اطلاعات شخصیتان محفوظ خواهد ماند.

دانلود از گوگل‌پلی

 

۴- Today's Word

 

 

این اپلیکیشن برای علاقمندان به یادگیری زبان‌های خارجی بسیار کاربردی است. اکثر جامعه اپ 504 لغت ضروری را روی گوشی خود نصب کرده‌اند اما احتمالا ماه‌هاست که گوشه‌ای از App Drawer افتاده و خاک می‌خورد! ویژگی جالب Today's Word این است که می‌توان سر ساعتی که خودتان مشخص می‌کنید یک کلمه جدید همراه با معنی، تلفظ، مترادف‌ها و نقش آن در جمله مشاهده کرد. عباراتی که نمایش داده می‌شوند عموما کلماتی سخت و باارزش هستند پس می‌توان اطمینان داشت که <<کلمه روز>> چیز پیش پا افتاده‌ای مانند Water یا School نخواهد بود.

دانلود از گوگل‌پلی

 

۵- Loop

 

 

درصد بالایی از کاربران بخصوص آن‌هایی که بیشتر از گجت‌ها و دنیای مجازی استفاده می‌کنند با سرزنش‌کردن خود به تخت خواب می‌روند! سرزنش‌هایی نظیر: چرا امروز ورزش نکردم؟ چرا مسواک نزدم؟ چرا درس نخواندم؟ چرا کدنویسی نکردم؟ و مواردی از این قبیل که برای ما عادت نشده و انجام آن‌ها بسیار سخت و چالش برانگیز است.

اپلیکیشن Loop می‌تواند به تشکیل عادت‌های جدید در افراد کمک کند. ابتدا باید فعالیتی که می‌خواهید به آن عادت کنید را در اپ وارد کرده و سپس بخش یادآور را فعال کنید؛ در این قسمت باید از لوپ بخواهید که در چه ساعتی و چند بار در هفته انجام فعالیت مورد نظر را یادآوری کند. با عمل‌کردن یا عمل‌نکردن به فعالیت مذکور در پایان هفته می‌توان یک نمودار مشاهده کرد که روند تشکیل عادت در شما را نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید سرزنش‌های قبل از خواب را کاهش دهید حتما این اپلیکیشن را نصب کنید!

دانلود از گوگل‌پلی

 

۶- Feedly

 

 

برای آن‌هایی که از گذشته‌های دور با RSSخوان و Google Reader سر و کار داشته‌اند، نام این اپلیکیشن خود گویای همه‌چیز هست. همه ما به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه به وبلاگ‌ها، کانال‌های یوتیوب، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی محبوب خود سر می‌زنیم و از آخرین اتفاقاتی که در آن‌ها رخ داده آگاه می‌شویم. در این روند ممکن است بازدید شما از یک وبلاگ چند هفته یا چند ماه تاخیر بخورد که طبعا بعضی از مطالب مهم آن را از دست خواهید داد؛ اپلیکیشن Feedly اینجاست تا دیگر هیچ مطلب مهمی ناخوانده نماند!

با اضافه‌کردن کانال‌ها و وب‌سایت‌های مورد علاقه خود در این برنامه می‌توان از آخرین تغییرات آن‌ها باخبر شد. فیدلی تمام مطالب را دسته‌بندی کرده و آن‌ها را به صورت جداگانه و مرتب در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین بعضی از وب‌سایت‌ها و پایگاه‌‌های مهم در بخش جست‌و‌جوی اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض قرار داده شده‌اند که جزو محبوب‌ترین‌ها نزد میلیون‌ها کاربر فیدلی بوده‌اند؛ در این بخش نیز می‌توان با محبوب‌ترین کانال‌ها و پربازدیدترین وب‌سایت‌ها آشنا شد.

دانلود از گوگل‌پلی

 

۷- MSQRD

 

 

خب دیگر به عنوان آخرین مورد لیست بهتر است کمی تفریح کنیم! این اپلیکیشن احتمالا هیچ نیازی به معرفی نداشته باشد زیرا کلیپ‌ها و تصاویر ثبت‌شده افراد با MSQRD به وفور در شبکه‌های اجتماعی یافت می‌شود.

اپ‌های زیادی برای قراردادن شکلک روی صورت کاربر ساخته شده‌اند اما این برنامه یک تفاوت بزرگ با همه آن‌ها دارد. نکته قابل توجه MSQRD این است که شکلک ببر یا انیمیشن ریش و سیبیل روی عکس شما قرار نمی‌گیرند بلکه جزئی از صورت می‌شوند؛ این اپ به اندازه‌ای دقیق است که برجستگی گونه و دماغ کاملا در تصویر حس می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب برنامه قابلیت تعویض صورت‌هاست! در این حالت کافی است دو نفر مقابل دوربین جلوی گوشی قرار گرفته تا صورت‌های آن‌ها با یکدیگر تعویض شود! هرچقدر هم که افسرده و درگیر روزمرگی باشید با دانلود این اپ قول می‌دهیم برای دقایقی لبخند روی لبانتان ظاهر شود!

دانلود از گوگل‌پلی

 

 

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها