Loading...

با گوشی آب خورده چه کنیم؟

با گوشی آب خورده چه کنیم؟
افتادن گوشی موبایل در آب یا هر مایع دیگری ممکن است برای هرکسی اتفاق بیافتد. یا اینکه گوشی داخل جیب شلوار یا لباس باشد و آنرا داخل ماشین لباسشویی قرار داد یا داخل چاه توالت بیافتد که فاجعه است.

با اینکه بعضی از این گوشی ها ضد آب یا مقاوم در برابر آب هستند اما خیس شدن گوشی به مرور به آن آسیب می زند. در این مواقع، خونسردی خود را حفظ کرده و با رعایت چند تکنیک ساده، گوشی خیس شده خودتان را نجات دهید.

1- گوشی خیس شده را فورا از درون مایع بردارید
اولین کاری که در اینجور مواقع می توان انجام داد، برداشتن گوشی از دورن مایع است. اما اینکار باید خیلی سریع انجام شود. هرچه سرعت عمل شما در برداشتن گوشی بیشتر باشد مساوی است با آسیب کمتر به گوشی. بدترین موقع افتادن گوشی در چاه دستشویی است. چون شستن گوشی در این موقع مانند شستن دستها نیست.


2- پس از برداشتن گوشی، فورا گوشی را خاموش کنید
پس از اینکه گوشی را برداشتید، فورا آنرا خاموش کنید. با اینکار الکتریسیته درون آن را قطع کرده و در نتیجه از اتصال کوتاه جلوگیری می کنید. ممکن است برای بار اول گوشی خاموش نشود. چندین بار امتحان کنید تا گوشی خاموش شود. در صورت خاموش کردن سریع گوشی، بسیاری از اجزای دستگاه سالم خواهند ماند.


3- قاب و باتری گوشی را جدا کنید
هنگام خیس شدن گوشی، مقداری آب داخل قاب جمع میشود. بنابراین حتما قاب گوشی موبایلتان را جدا کنید. سپس باتری گوشی را با سرعت هرچه تمام تر دربیارید. سعی کنید از قبل با درآوردن باتری گوشی آشنا شوید تا در این مواقع سرعت عمل شما بالا باشد. بعضی از گوشی ها دارای باتری های جدانشدنی هستند که باید قید این مورد را بزنید و حداقل اطمینان پیدا کنید که دستگاه خاموش است.

4- سیمکارت را جدا کنید
سیمکارت گوشی را سریع درآورده و اسلات و خود سیمکارت را فورا خشک کنید تا شماره های ذخیره شده در سیمکارت ازبین نروند.


5- سایر اجزای گوشی را جدا کنید
پس از سیمکارت، کارت حافظه microSD، هدفون و هر چیز دیگری که به گوشی وصل است را فورا جدا کنید. اگر توانایی باز کردن قطعات داخل گوشی را دارید، تعلل نکنید. گوشی را باز کرده و تمام اجزای درونی را به دقت خشک کنید. البته توجه کنید که اینکار گارانتی دستگاه موبایل تان را باطل می کند. برای جدا کردن لایه های پلاستیکی قطعات گوشی از یک پیچ گوشتی عینک استفاده کنید.

6- آخرین کار: تمام رطوبت گوشی خیس شده را بگیرید
آخرین مرحله نجات گوشی خیس شده فرا میرسد. گوشی را به آرامی تکان دهید تا رطوبت اضافی سطح آن جدا شود. سپس به کمک یک حوله، تا جایی که می توانید رطوبت گوشی مخصوصا شکاف های گوشی را با دقت بگیرید. این کار را با حوصله و ملایمت انجام دهید. هرگز از سشوار یا هر وسیله دیگری که باعث گرم شدن گوشی می شود استفاده نکنید؛ چرا که گرمای اضافی، فقط باعث آسیب بیشتر به گوشی خیس شده می شود.


از یک مکنده کوچک برای گرفتن مایع اضافی داخل قطعات گوشی می توانید استفاده کنید. اگر به هر دلیلی نتوانسته اید اجزای گوشی را جدا کنید، این روش برای جدا کردن آب باقی مانده درون گوشی به شما کمک خواهد کرد. سعی شود مکنده را خیلی نزدیک گوشی نگیرید چرا که این کار باعث تولید الکتریسیته ساکن می شود و مشکل جدیدی برای گوشی تان بوجود می آید.


حالا تمام قطعات و اجزای گوشی خیس شده را درون ظرفی از برنج خام یا سیلیکا (که معمولا درون جعبه های کفش وجود دارد)، قرار داده و کل اجزا را با آنها بپوشانید. برنج و سیلیکا، رطوبت اضافی گوشی را گرفته و فرآیند تبخیر را سرعت می بخشند. بسته ها یا کیت های مخصوص خشک کردن گوشی وجود دارند که به کمک آنها می توانید گوشی خیس شده خود را نجات دهید. عملکرد این بسته ها هم درست مانند برنج و سیلیکاست، اما بهره وری بیشتری دارند.


درآخر کار، گوشی را درون یک حوله جاذب قرار داده و به مدت 24 یا 48 ساعت صبر کنید تا به امید خدا گوشی تان روشن شود.


پس از انجام تمامی این مراحل و نصب قطعات جدا شده، گوشی را روشن کنید. اگر گوشی روشن نشد، باید به فکر خرید یک گوشی جدید البته از نوع ضد آب مثل آیفون 7، گلکسی اس 7 یا اکسپریا Z5 بروید.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها