Loading...

به مرگ رمزهای عبور نزدیک می‌شویم؛

به مرگ رمزهای عبور نزدیک می‌شویم؛
سلفی چند سال است که محبوبیت گسترده‌ای بین مردم پیدا کرده است. حال شرکت‌های مختلف به این فکر افتاده‌اند که از سلفی به عنوان روشی برای تشخیص هویت افراد استفاده کنند.

همان قدر که تکنولوژی روز به روز در حال تحول است، نحوه استفاده ما از آن نیز روز به روز تغییر می‌کند. در زمان‌های نه چندان دور، رمز عبور و پین کد تنها راه‌های ممکن برای تشخیص هویت افراد محسوب می‌شدند، اما امروزه روش‌های تشخیص هویت بسیار گسترده شده است: الگوهای کشیدنی، الگوهای ضربه‌ای، حسگرهای اثر انگشت و حسگرهای عنبیه چشم. اما علاوه بر این روش‌ها، شرکت‌های مختلفی مدتی است که در حال کار بر روی روش دیگری برای تشخیص هویت هستند: سلفی. البته نام این روش را تکنولوژی تشخیص صورت می‌نامند اما اگر به صورت خلاصه بخواهیم به آن اشاره کنیم، باید بگوییم که در این روش سلفی به عنوان پایه تشخیص صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اوایل امسال، مستر کارت از اولین سرویس پرداخت بر پایه سلفی خود رونمایی کرد که از طریق اپلیکیشن موبایلی با نام Identity Check Mobile قابل دسترسی است. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که از طریق دوربین جلوی موبایلتان، هویت خود را تایید کنید و بتوانید از کارت اعتباری خود استفاده کنید. برای تشخیص هویت تنها لازم است که به دوربین سلفی خود خیره شوید و زمانی که اپلیکیشن از شما می‌خواهد در مقابلش برای لحظه‌ای پلک بزنید. این تدبیر برای این است که با یک تصویر ساختگی از فرد صاحب حساب، نتوان از کارت اعتباری استفاده کرد. گرچه این اپلیکیشن همچنان در مرحله تست و بررسی قرار دارد اما به نظر می‌رسد که مستر کارت از بازخوردهای اولیه آن بسیار راضی بوده است، زیرا هم اکنون برنامه بلند مدتی برای توسعه این سرویس در نظر گرفته است. حدود 92 درصد استفاده کنندگان از این سرویس اذعان کرده‌اند که هنگام استفاده از پرداخت آنلاین، ترجیح می‌دهند از روش‌های بیومتریک به جای رمز عبور برای تایید هویت خود استفاده کنند.

اما مستر کارت تنها شرکتی نیست که سلفی را به عنوان گزینه‌ای جایگزین برای روش‌های سنتی ارائه می‌دهد.  شرکت مشهور Uber که شرکتی برای ارائه خدمات حمل و نقل مسافران در آمریکاست نیز از این روش بهره می‌برد. اوبر به کمک اپلیکیشن خود به طور خودکار مسافرین را در سراسر ایالات متحده به نزدیک‌ترین راننده مرتبط می‌سازد و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد. تمامی سیستم دریافت کرایه از مسافر و پرداخت حق الزحمه راننده از طریق اپلیکیشن صورت می‌گیرد. برای تامین امنیت و تایید هویت راننده در سرویس اوبر، لازم است که رانندگان از طریق اپلیکیشن مخصوص، هر چند وقت یک بار از خود سلفی بگیرند. این تصویر به سیستم تشخیص هویت مایکروسافت ارسال می‌شود و این سیستم تصویر ارسالی را با تصویر موجود در بانک داده تطابق می‌دهد. گرچه بسیاری از تصاویری که ارسال می‌شود کیفیت بالایی ندارد، اما اوبر ادعا کرده است که این سرویس قادر به تشخیص حدود 99 درصد سلفی‌های ارسال شده است.

بانک بریتانیایی HSBC نیز از سیستمی مشابه برای تشخیص هویت مشتریان و پرداخت آنلاین استفاده می‌کند. سیستم این سایت تصویر گرفته شده را با تصویر روی گواهینامه رانندگی مشتری تطابق می‌دهد.

در پایان باید گفت که شیوه تایید هویت از طریق سلفی روز به روز همه گیر تر می‌شود و از آنجا که طبق پیش‌بینی‌ها حسگرهای عنبیه چشم به زودی در طیف گسترده‌ای از گوشی‌های هوشمند تعبیه خواهند شد، می‌توان گفت که رمز عبور و پین کد به زودی به قبرستان خاطرات خواهند پیوست.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها