Loading...

انتشار نسخه کروم 74 برای دسکتاپ

انتشار نسخه کروم 74 برای دسکتاپ
مرورگر کروم دسکتاپ به نسخه 74 به‌روزرسانی شده است. این نسخه تازه بیش از هرچیز به امکانات امنیتی مجهز شده است و با نصب آن دیگر لازم نیست نگران بازشدن صفحه‌های پاپ آپ و دانلود شدن بدون اجازه فایل‌ها باشید.

نسخه 74 مرورگر محبوب کروم برای دسکتاپ با 39 بسته امنیتی، Dark Mode و همچین برخی قابلیت‌های مفید دیگر منتشر شد.

وضعیت Dark Mode یکی از آن قابلیت‌ها به شمار می‌رود که مدتها است کاربران نسخه رومیزی کروم منتظر آن هستند. فعالسازی این وضعیت، معمولا برای آسایش چشمان کاربران توصیه شده است اما ظاهرا در نسخه 74 همچنان به صورت پیش فرض چنین قابلیتی وجود ندارد و کاربر باید آن را به‌طور دستی فعال کند. Dark Mode چندی پیش برای کاربران macOS فعال شد و تنظیمات آن به گونه‌ای طراحی شده است که با تغییر رابط کاربری ویندوز 10 به Dark Mode، به‌طور خودکار فعال می‌شود.

گوگل روند عرضه Dark Mode را به‌کندی در پیش گرفته تا از بروز باگ‌های احتمالی پیشگیری کند. بدین ترتیب ممکن است برخی کاربران پیش از دیگران موفق به استفاده از آن شوند اما سرانجام همه کاربران نسخه 74 قادر خواهند بود از آن بهره ببرند.


 

کاربران سیستم‌عامل‌های کروم و لینوکس باید کمی بیشتر برای به‌روزرسانی منتظر بمانند تا بتوانند به امکان Dark Mode دسترسی پیدا کنند. پس از فعال‌شدن Dark Mode، تنها برخی تنظیمات، صفحه‌های نشان‌شده و صفحه‌های مشابه روشن باقی می‌مانند؛ اما نوار زبانه، رابط کاربری URL و منوی سه نقطه به رنگی تیره تغییر پیدا می‌کنند.

سایر قابلیت‌های مهم در کروم 74

این نسخه از کروم رومیزی شامل قابلیت‌های مفیدی برای کاربران می‌شود که امکانات بهبود امنیتی آن را احتمالا باید از مهم‌ترین‌هایشان برشمرد.

این تغییرات عمدتاً قابل مشاهده نیستند و داخلی شمرده می‌شوند اما یکی از نمودهای ظاهری آن، حذف نمایش پاپ آپ‌ها در هنگام خروج از زبانه‌ها و صفحه‌های وب مختلف است. برخی صفحه‌های وب می‌توانند در زمانی که کاربر قصد دارد از آن‌ها خارج شود، پنجره یا پنجره‌هایی تازه ایجاد کنند و نسخه 74 کروم رومیزی این توانایی را از آن‌ها می‌گیرد. در همین راستا، sandboxed iframes دیگر نمی‌تواند روند دانلود هیچ فایلی را بدون اجازه مشخص از کاربر آغاز کند.

Shape Detection API که پیش‌تر در نسخه 74 منتظرش بودیم، حالا در نسخه 74 فعال شده است. به کمک این قابلیت، امکان تشخیص و شناسایی چهره، بارکد و سایر اشکال مانند تصاویر درون مرورگر فراهم امده است. موارد استفاده این قابلیت متعدد هستند و مهم‌ترین آن در کمک به کاربرانی است که از Accessibility Tools استفاده می‌کنند.

رابط کاربری در نسخه 74 کروم از نظر دیگری هم بهبود یافته است. حالا مرورگر کروم بیش از پیش به کاربران ویندوز و مک و تنظیمات آن‌ها در بخش انیمیشن احترام می‌گذارد.

اگر انیمیشن در تنظیمات سیستم به کند یا غیرفعال تغییر یافته باشد، این تغییر به وب‌سایت‌های سازگار هم تعمیم می‌یابد و بدین ترتیب زمان بارگذاری صفحه‌ها هم کاهش پیدا می‌کند.

اما نسخه اندروید و سیستم عامل کروم چه می‌شود؟

کروم 74 در روزهای آینده بیشتر گسترش می‌یابد. روند انتشار آن برای سیستم‌های اندروید و کروم هم احتمالا در هفته‌های آینده آغاز خواهد شد. برجسته‌ترین تغییر در کروم اندرویدی ممکن است وضعیت بهبودیافته و تازه‌ای برای ذخیره‌سازی داده به نام Lite mode باشد.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها