Loading...

نکاتی برای جوان زندگی کردن و عمر بیشتر در زندگی

نکاتی برای جوان زندگی کردن و عمر بیشتر در زندگی
یشتر زندگی کردن افراد بستگی به خودشان دارند که چگونه از خود مراقبت میکنند و چگونه از منع هاي مصرف استفاده نمیکنند و به بدن خود آسیب نمی زنند .

عمر طولانی , علی رغم تمام تلاش هاي صورت گرفته، افزایش سن و پیری روندی اجتناب ناپذیر در زندگی انسان قلمداد می‌شود. با این وجود، عوامل گوناگونی می‌توانند بر طول عمر انسان تاثیر گذار باشند.

نکاتی برای جوان زندگی کردن و عمر بیشتر در زندگی

 گاهی اوقات افزایش طول عمر می‌تواند به سادگی چند ترفند سبک زندگی باشد.

 

مراقبت از دیگران

دو مطالعه جدید دو عامل کلیدی برای طول عمر بیشتر انسان را نشان داده اند. طی یک مطالعه هشت ساله با حضور 100 هزار زن، آنهایی که بر اساس جواب پرسشنامه ها افراد خوش بین‌تری بودند نسبت به افراد بدبین 14 درصد احتمال کمتری داشت مرگ را تجربه کنند.

 

مراقبت از یکی از عزیزان. در مطالعه اي دیگر که توسط پژوهشگران دانشگاه میشیگان انجام شد، مردان و زنانی که بیشتر وقت خودرا صرف دقت و مراقبت از همسرشان می‌کردند، 36 درصد احتمال کمتری داشت طی بازه زمانی هفت ساله مطالعه جان خودرا از دست بدهند.

 

تعیین هدف

به گفته پژوهشگران مرکز دکتری دانشگاه راش در شیکاگو که با 1,200 فرد مسن گفتگو داشتند، تعیین هدف در زندگی میتواند به طول عمر انسان اضافه کند. طی بازه زمانی پنج ساله این مطالعه، افراد مسنی که اهداف قطعی داشتند نسبت به افراد بی هدف احتمال کمتری داشت مرگ را تجربه کنند.

نکاتی برای جوان زندگی کردن و عمر بیشتر در زندگی

عمر طولانی

 

قرار گرفتن در دسترس ویتامین نور خورشید

سطوح پایین ویتامین D با پوکی استخوان، دیابت، فشار خون بالا و سرطان مرتبط است، از این رو باید دقت مخصوصاً اي به آن داشته باشید. نتایج مطالعه اي جدید نشان داده است، بزرگسالانی که به میزان کافی ویتامین D دریافت نمی‌کنند، 26 درصد احتمال بیشتری دارد مرگ زودرس را تجربه کنند.

 

جدا از منابع خوراکی ویتامین D، شما می‌توانید روزانه 10 تا 15 دقیقه در مقابل نور خورشید قرار بگیرید تا به ساخت این ویتامین در بدن کمک شود. همینطور، می‌توانید از مکمل هاي ویتامین D استفاده کنید تا از فواید ضد پیری این ماده مغذی بهره‌مند شوید.

 

دقت به حالات DNA

عادات سالم میتوانند به ترمیم DNA کمک کنند. طی یک مطالعه کمپانی کنندگان مصرف مواد خوراکی کامل گیاهی به همراه دریافت 10 درصد کالری ها از چربی، 30 دقیقه پیاده روی برای شش روز در هفته، استفاده از تکنیک هاي کاهش استرس و حضور هفتگی در گروه پشتیبان را دنبال کردند.

 

به گزارش تالاب نتایج بیانگر کاهش سطوح کلسترول بد «LDL» و استرس بوده و همینطور افزایش 29 درصدی در تلومراز مشاهده شد. این آنزیم وظیفه ترمیم و افزایش طول تلومرها، مجموعه هاي پروتئینی در انتهای کروموزوم ها که برای ایمنی و طول عمر حیاتی هستند، را بر عهده دارد.

 

تلومرهای کوتاه و سطوح پایین تلومراز خطر افزایش یافته بیماری قلبی و سرطان و همینطور روال ضعیف بهبودی درصورت ابتلا به بیماری را سبب میشوند.

نکاتی برای جوان زندگی کردن و عمر بیشتر در زندگی

عمر طولانی با ورزش

 

فعال نگه داشتن قلب

به گفته پزشک آز، دو کار بسیار مهمی که می‌توانید برای جوان و سالم باقی ماندن انجام دهید، پیاده روی و پرهیز از انزوا هستند. هنگامیکه نمی‌توانید یک چهارم مایل «حدود 400 متر» را طی پنج دقیقه طی کنید، احتمال مرگ شما طی سه سال بطور قابل توجهی افزایش مییابد. اما حتی با 15 دقیقه پیاده‌روی در روز نیز از فواید بسیاری بهره‌مند خواهید شوید.

 

از سمت دیگر، تشکیل یک اجتماع و پرهیز از انزوا اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر قلب شما علتی برای ضربان نداشته باشد، توانایی انجام اینکار را نخواهد داشت. تنهایی بلند مدت میتواند به سلامت شما آسیب وارد کند.  

 

کاهش مصرف گوشت قرمز

نتایج یک مطالعه 10 ساله روی 545 هزار آمریکایی نشان داد، آنهایی که روزانه حدود چهار اونس «113 گرم» گوشت قرمز مصرف می‌کردند، در مقایسه با آنهایی که یک اونس «28 گرم» یا کمتر مصرف میکردند، حداقل 30 درصد احتمال بیشتری داشت مرگ زودرس را تجربه کنند.

 

اگر چه مطالعات پیشین یک رژیم خوراکی سرشار از گوشت قرمز رابا خطر بیشتر بیماری قلبی و سرطان روده بزرگ پیوند داده بودند اما این اولین مطالعه بزرگی بود که چگونگی تحت تاثیر قرار گرفتن عمر متوسط را بررسی کرده است.

نکاتی برای جوان زندگی کردن و عمر بیشتر در زندگی

اهمیت ورزش

آیا با نشانه هایي روبه‌رو شده اید که نیاز به تحرک بیشتر را گوشزد می‌کنند؟ پیاده‌روی به همراه همسر یا یک دوست نزدیک این مهلت را در اختیار شما قرار میدهد تا درمورد رويدادها روزانه با یک دیگر صحبت کنید، و فعالیت هایي مثل بازی تنیس به همراه یک دیگر می‌تواند یک تجربه مشترک را شکل دهد.

 

اما در انتها فعالیت هرچه بیشتر میتواند به معنای زندگی طولانی‌تر برای شما باشد، زیرا ورزش فوایدی فراتر از کاهش وزن را عرضه میکند.

0
بازخوردها
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها