Loading...

تزریق سیلیکون؛ خطرات و عوارض تزریق سیلیکون

تزریق سیلیکون؛ خطرات و عوارض تزریق سیلیکون
در مورد تزریق سیلیکون چه می دانید؟ آیا تا به حال از این ماده برای حجیم سازی بدنتان استفاده کرده اید؟ آیا استفاده از سیلیکون برای بزرگ کردن لب یا گونه عارضه ای به همراه دارد؟

بحث و گفتگو پیرامون تزریق سیلیکون ادامه دارد

تزریق سیلیکون مایع، موضوع بسیار بحث برانگیزی است و خبرهای مهیجی را می شنویم درباره اینکه افراد مشهور، در مورد زیبایی خود، دچار اشتباه شده اند. در عین حال، برخی از پزشکان به فواید تزریق سیلیکون مایع به عنوان پرکننده فضای بین پوستی و یا برجسته کردن لب ها، اعتقاد دارند. آیا تزریق سیلیکون مایع به منظور اهداف آرایشی، بدون خطر است؟

 

بیشتر از 50 سال است که تزریق سیلیکون مایع به منظور افزایش و تقویت نرمی بافت پوست و متقارن سازی، از طرف مردم و پزشکان، مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است. این در حالی است که بیشتر پزشکان، تزریق سیلیکون را برای آرایش صورت، بیش از اندازه خطرناک می دانند و به همین دلیل، سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) نیز آن را مورد تأیید قرار نداده است، اما پزشکانی هستند که قانونی و با موفقیت، از این روش استفاده می کنند.

مخالفان استفاده از تزریق سیلیکون مایع به منظور اهداف زیبایی، گزارشاتی را مبنی بر بروز بعضی از عوارض مانند گرانولوم و پنومونیت ارائه کرده اند. اگر چه این گونه اتفاقات، به ندرت دیده می شوند، ولی مهم و قابل توجه هستند.

تزریق سیلیکون

خطرات تزریق سیلیکون

اگر چه هنوز مشخص نشده است که آیا سیلیکون باعث بیماری سیستمیک می شود یا خیر، اما مطالعات زیادی نشان داده اند که ممکن است به طور بالقوه مشکل آفرین باشد. مثلا، واکنش گرانولوماتوز به سیلیکون مایع می تواند چندین ماه تا چندین سال پس از انجام عمل، به تاخیر بیفتد و اغلب نسبت به درمان، مقاوم است و با امراض ناشی از کاربرد مواد آرایشی، در ارتباط می باشد. حرکت مایع سیلیکون از محلی که قبلا تعین شده، امکان پذیر است و باعث بروز التهاب موضعی بر روی بافت می شود، از جمله وارد آمدن فشار بر روی اعصاب نزدیک که بر روی حس و حرکت عضلات صورت می تواند تاثیر گذار باشد.

گذشته از این، کیفیت نیز به عنوان یکی از مزیت های اصلی سیلیکون است که باعث جلب مشتری می شود، دوام و بقاء آن نیز از  بزرگترین مسئولیت های آن به شمار می رود. اگر نتیجه مورد نظر به دست نیاید، محال است که سیلیکون مایع بدون آسیب رساندن به بافت اطراف خود، از بین برود.

تزریق سیلیکون

به عبارت دیگر، حامیان و طرفداران سیلیکون، از آن به عنوان یک ترکیب شیمیایی خنثی که کاربرد آسان و نتایج طولانی مدت و کم هزینه ای در مقایسه با سایر مواد حجم دهنده قابل تزریقی که در دسترس هستند، دارد، اشاره می کنند. همچنین اظهار می دارند که تزریق سیلیکون مایع چندین دهه است که برای پر کردن زخم های آکنه، بهتر شدن مناطقی از صورت که بر اثر  لیپوآتروفی ناشی از ایدز آسیب دیده و یا حتی  برای رینوپلاستی غیر جراحی، با موفقیت مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر دلایل قابل قبول حامیان استفاده از تزریق سیلیکون ، این است که تزریق سیلیکون مایع باعث افزایش و تقویت نرمی بافت می شود در حالی که سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) ، استفاده از سیلیکون را برای تزریق در پوست صورت، تزریق در چشم برای درمان شبکیه منفصل و برای روان کردن سوزن آمپول به منظور تزریق زیر جلدی،  تایید نکرده است. از نظر فنی، سیلیکون مایع در مقادیر خیلی کم، به دست هر کسی که می رسید و  به هر شکلی، تزریق می شد و این گونه بود که معروف شد.

تزریق سیلیکون

طبق نظر حامیان استفاده از سیلیکون، بیشترین عوارض قابل توجهی که در رابطه با تزریق سیلیکون دیده می شود معمولا به علت حجم زیاد تزریق و یا دارا بودن مواد صنعتی، جعلی و یا قلابی است. آنها همچنین خیلی فوری به این نکته نیز اشاره می کنند که گزارش های بسیاری در رسانه ها و حتی برخی از نشریات پزشکی با شکست روبرو شده اند زیرا  بین تزریق سیلیکون طبی پزشکی توسط پزشکان آموزش دیده و با استفاده از تکنیک Microdroplet و تزریق حجم زیادی از محصولات صنعتی توسط افرادی که فاقد مجوز رسمی و غیر متخصص هستند، وجه تمایزی قائل نشده اند.

توجه به این نکته در اینجا مهم است که هم مخالفان و هم طرفداران این عمل، استفاده و تزریق سیلیکون مایع را در بعضی موارد خاص، بدون قید و شرط، خطرناک می دانند. اولین مخالفت آنها تزریق مقدار زیادی سیلیکون مایع برای تقویت قسمت هایی از بدن مانند سینه، ماهیچه ساق پا و باسن می باشد.

دومین دلیل اصلی، رساندن ما به چیزی است که امکان پذیر و قابل قبول نیست و آن تزریق سیلیکون  صنعتی (غیر طبی) یا تزریق آن توسط افراد فاقد مجوز و بدون تجربه است. این نوع اقدامات همیشه با نتایج نامطلوب و اغلب خطرناک، همراه است.

افرادی که برای بزرگ کردن و حجیم کردن لب از تزریق سیلیکون استفاده می کنند، باید بدانند که این ماده باعث بروز التهاب در لب می شود که با درد همراه است. متاسفانه به راحتی هم نمی توان این ماده را از لب خارج کرد زیرا در پوست و گوشت نفوذ می کند. همچنین به دلیل جابه جا شدن سیلیکون زیر پوست، ممکن است دچار نامتقارنی لب و صورت شوید.

0
نظرات
  ارسال نظر
  Day Deal
   

   همیشه با شما خواهیم بود

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسبوک     فروشگاه اینترنتی دی دیل در توییتر    فروشگاه اینترنتی دی دیل در اینستاگرام

    

    

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در تلگرام      فروشگاه اینترنتی دی دیل در پینترنست     فروشگاه اینترنتی دیل دیل در آپارات

   

   

  فروشگاه اینترنتی دی دیل در فیسنما      دی دیل در کلوب    فروشگاه اینترنتی دیل دیل در لنزور 

                 

   

               تماس با ما            

    

  021-33972251

   

  0935-9494634

   

  شنبه تا چهارشنبه

   

  ساعت 9 الی 17

   

  پنجشنبه ساعت

   

  9 الی 14

   

   

  کد کیو آر فروشگاه
  کوالا دیزاین؛ طراحی سایت، سئو، دیجیتال مار کتینگ

  برند ها